Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 01-07-2005 09:01

Wyniki szkolnych konkursów i turniejów - etap gminny

GMINNE KONKURSY I TURNIEJE

ROK SZKOLNY 2004/2005

SZKOŁY PODSTAWOWE – 9 konkursów

Lp.

Uczeń

Szkoła

Procent poprawnych odpowiedzi

1

2

3

4

 

V Wojewódzki Konkurs Matematyczny - 19 styczeń 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Roman Andryiszyn; Członkowie: Władysław Marchocki, Edward Krawecki.

Wyniki Konkursu:

1.

Kamila Pomietło

Gryżów

25,7

2.

Dominika Krasoń

Rzymkowice

22,3

3.

Katarzyna Skrzetuska

Korfantów

20

4.

Bożena Różak

Ścinawa Mała

17,1

5.

Dawid Zawadzki

Korfantów

17,1

6.

Kamil Bernacki

Włodary

14,3

7.

Ewa Kłonowska

Przechód

11,4

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nie wytypowała żadnego z uczestników.

 

Konkurs J. Niemieckiego - 25 styczeń 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Teresa Kozubek; Członkowie: Aneta Heda, Joanna Adamik.

Wyniki Konkursu:

1.

Sandra Przyklenk

Przechód

85

2.

Denis Hauschild

Rzymkowice

70

Sandra Przyklenk zakwalifikowana została do etapu wojewódzkiego, gdzie uzyskała tytuł finalisty.

 

 

Konkurs Polonistyczny - 3 luty 2005

Skład Komisji: Przewodnicząca – Katarzyna Sokół; Członkowie: Agnieszka Andryiszyn, Stanisława Faron-Mroczko.

Wyniki Konkursu:

1.

Maciej Kuster

Korfantów

64

2.

Kamila Pomietło

Gryżów

61

3.

Patrycja Goliasz

Rzymkowice

61

4.

Bożena Różak

Ścinawa Mała

59

5.

Kamil Bernacki

Włodary

54

6.

Małgorzata Płaczek

Przechód

39

7.

Aneta Kowalska

Korfantów

30

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

Konkurs Techniczny 7 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Piotr Krzywicki, Członkowie: Danuta Ziółkowska Edward Krawecki.

Wyniki Konkursu:

1.

Kamil Bernacki

Włodary

54,5

2.

Maciej Kuster

Korfantów

50

3.

Marcin Gala

Korfantów

43,9

4.

Piotr Nosal

Ścinawa Mała

33,3

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

 

III Konkurs Przyrodniczy – 11 luty 2005

Skład Komisji: Przewodnicząca – Jolanta Woźniak; Członkowie: Anna Szejdewik, Dorota Łapot.

Wyniki Konkursu:

1.

Kamil Bernacki

Włodary

72

2.

Paulina Leicht

Gryżów

68

3.

Kinga Gębarowska

Korfantów

56

4.

Katarzyna Niemiec

Ścinawa Mała

48

5.

Aneta Kowalska

Korfantów

44

6.

Ewa Kłonowska

Przechód

40

Kamil Bernacki zakwalifikowany został do etapu wojewódzkiego, gdzie uzyskał tytuł laureata.

 

Konkurs Języka Angielskiego - 10 marzec 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Adrianna Skowron; Członkowie: Zuzanna Gruszeczka, Mariusz Kamiński.

Wyniki Konkursu:

1.

Kamil Bernacki

Włodary

63

2.

Katarzyna Skrzetuska

Korfantów

45,8

3.

Róża Pietrzycka

Korfantów

41

4.

Piotr Nosal

Ścinawa Mała

37,5

5.

Paulina Leicht

Gryżów

25

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

dla Szkół Podstawowych - 04 kwiecień 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Piotr-Arkadiusz Krzywicki; Członkowie: Marcin Konarski, Grzegorz Łaszczewski.

W turnieju startowały 3 osobowe drużyny z Korfantowa, Przechodu i Włodar.

1.

Maurycy Pietrzycki

Korfantów

2.

Marcin Gala

Korfantów

3.

Denis Dobski

Korfantów

Drużyna zwycięska w wymienionym składzie w Turnieju Powiatowym zajęła II miejsce.

 

 

Konkurs Ortograficzny - 26 kwiecień 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Krystyna Krzywicka; Członkowie: Krystyna Kowalska, Danuta Zgajewska.

Wyniki Konkursu:

1.

Katarzyna Hutnik

KLASA I

Korfantów

100

2.

Laura Borgoń

Włodary

97,5

3.

Patrycja Brodkorb

Korfantów

94,7

4.

Karolina Mende

KLASA II

Korfantów

98,1

5.

Karolina Banera

Korfantów

96,2

6.

Ewelina Stalska

Włodary

88,7

7.

Dominik Bernacki

KLASA III

Włodary

100

8.

Marta Fudali

Korfantów

100

9.

Karolina Bartków

Przechód

98,1

Komisja zakwalifikowała Katarzynę Hutnik Dominika Bernackiego i Marte Fudali do udziału w eliminacjach wojewódzkich.

W etapie wojewódzkim Marta Fudali uzyskała tytuł laureata.

 

I Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I –III pod hasłem “CZTERY PORY ROKU” – 12 maja 2005

Skład Komisji: Ewa Maj – Szczygielska, Tamara Kobylańska,Agnieszka Andrejszyn

Wyniki Konkursu:

1.

Aleksandra Łozowicka

KLASA I

Puszyna

I m

2.

Fabian Przyklenk

Rzymkowice

II m

3.

Dominika Topolnicka

Przechód

III m

4.

Aleksandra Gąsiorek

Gryżów

wyróżnienie

5.

Kamil Kruczkiewicz

Przechód

6.

Ewelina Pindel

Gryżów

1.

Jarosław Hajdasz

KLASA II

Puszyna

I m

2.

Laura Kozioł

Puszyna

II m

3.

Agata Salamon

Ścinawa Mała

III m

4.

Kamil Krzympiec

Włodary

wyróżnienie

5.

Stefania Kyczka

Rzymkowice

6.

Wojciech Szeremeta

Puszyna

1.

Anna Paszkowska

KLASA III

Puszyna

I m

2.

Marta Fudali

Puszyna

II m

3.

Amadeusz Bułka

Włodary

III m

4.

Agnieszka Arendarczyk

Puszyna

wyróżnienie

5.

Roksana Suchodolska

Puszyna

6.

Krystian Szałański

Włodary

Konkurs kończy się na etapie gminnym.

 

GIMNAZJA - 11 konkursów

Lp.

Uczeń

Szkoła

Procent poprawnych odpowiedzi

1

2

3

4

 

Konkurs Języka Niemieckiego - 20 styczeń 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ireneusz Misztal; Członkowie: Grażyna Bober, Joanna Adamik.

Wyniki Konkursu:

1.

Alicja Krasicka

Korfantów

82

2.

Karol Raczek

Korfantów

80

3.

Kamila Przyklenk

Korfantów

70

4.

Anna Gorke

Korfantów

57

5.

Klaudyna Hoffmann

Korfantów

57

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna wytypowała Alicję Krasicką, Karola Raczka. Komisja Wojewódzka nie zakwalifikowała do finału wytypowanych uczniów.

 

IV Wojewódzki Konkurs Fizyczny - 21 styczeń 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ireneusz Misztal; Członkowie: Mariusz Wojczyszyn Maria Marchocka.

Wyniki Konkursu:

1.

Marcin Sosna

Korfantów

70

2.

Jacek Didyk

Ścinawa Mała

45

3.

Mariusz Sokołowski

Korfantów

45

4.

Paweł Zając

Korfantów

35

5.

Wojciech Kolanko

Ścinawa Mała

35

6.

Dariusz Siwek

Korfantów

30

7.

Dudek Justyna

Korfantów

20

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

 

X Wojewódzki Konkurs Historyczny - 28 styczeń 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Marek Wojdyła; Członkowie: Jan Oleksów, Mirosław Śliwiński.

Wyniki Konkursu:

1.

Marzena Suchodolska

Korfantów

46

2.

Katarzyna Marchocka

Korfantów

44

3.

Marta Raczek

Korfantów

28

4.

Jacek Didyk

Ścinawa Mała

24

5.

Natalia Grychowska

Korfantów

21

6.

Justyna Wolak

Korfantów

14

7.

Monika Radom

Ścinawa Mała

9

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

IV Wojewódzki Konkurs Geograficzny - 1 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ireneusz Misztal; Członkowie: Jolanta Wożniak, Barbara Skiba.

Wyniki Konkursu:

1.

Jacek Didyk

Ścinawa Mała

68,5

2.

Marcin Sosna

Korfantów

67

3.

Katarzyna Marchocka

Korfantów

55

4.

Natalia Grychowska

Korfantów

40,5

5.

Monika Radom

Ścinawa Mała

39,5

6.

Jacek Jankowski

Korfantów

38,5

7.

Marzena Suchodolska

Korfantów

37

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

 

IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny - 2 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ryszard Lorenc; Członkowie: Danuta Korzeniowska, Małgorzata Hetmańska.

Wyniki Konkursu:

1.

Wojciech Kolanko

Ścinawa Mała

49

2.

Dariusz Siwek

Korfantów

49

3.

Magdalena Hawrot

Korfantów

32

4.

Ilona Łużna

Ścinawa Mała

22

5.

Marcin Sosna

Korfantów

16

6.

Paweł Zając

Korfantów

16

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nie wytypowała żadnego z uczestników.

 

IV Wojewódzki Konkurs Polonistyczny - 4 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Marek Wojdyła; Członkowie: Anna Sieja, Grażyna Piotrowska.

Wyniki Konkursu:

1.

Wojciech Kolanko

Ścinawa Mała

74

2.

Bartosz Cwajna

Ścinawa Mała

71

3.

Anna Łozowicka

Korfantów

32

4.

Paweł Zając

Korfantów

32

5.

Aleksandra Sinicka

Korfantów

29

6.

Dariusz Siwek

Korfantów

26

7.

Justyna Wolak

Korfantów

15

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nie wytypowała żadnego z uczestników.

 

Konkurs Techniczny - 7 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Piotr Krzywicki, Członkowie: Danuta Ziółkowska, Edward Krawecki.

Wyniki Konkursu:

1.

Wojciech Kolanko

Ścinawa Mała

51,5

2.

Aleksandra Luda

Korfantów

49,4

3.

Jacek Didyk

Ścinawa Mała

45,4

4.

Maria Rusinek

Korfantów

41,4

5.

Justyna Dudek

Korfantów

35,3

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nie wytypowała żadnego z uczestników.

 

IV Konkurs Biologiczny - 8 luty 2005

Skład Komisji: Przewodnicząca –Jolanta Flakowska, Członkowie: Marzena Zawadzka Maćków, Agnieszka Marynowicz.

Wyniki Konkursu:

1.

Natalia Grychowska

Korfantów

83,3

2.

Katarzyna Marchocka

Korfantów

80,0

3.

Jacek Didyk

Ścinawa Mała

76,6

4.

Małgorzata Rupniewska

Korfantów

63,3

5.

Aleksandra Sinicka

Korfantów

63,3

6.

Jacek Jankowski

Korfantów

60,0

7.

Monika Radom

Ścinawa Mała

43,3

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna wytypowała: Natalię Grychowską, Katarzynę Marchocką i Jacka Didyka. Komisja Wojewódzka nie zakwalifikowała do finału wytypowanych uczniów.

 

Konkurs Języka Angielskiego - 9 luty 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ireneusz Misztal; Członkowie: Aleksandra Yatsyga, Barbara Honysz.

Wyniki Konkursu:

1.

Michał Jachwak

Korfantów

46,5

2.

Aleksandra Sinicka

Korfantów

46,5

3.

Anna Frukacz

Ścinawa Mała

43

4.

Monika Radom

Ścinawa Mała

41

5.

Patryk Jędrzejak

Korfantów

36

6.

Zbigniew Podkalicki

Korfantów

34

7.

Marta Raczek

Korfantów

20

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nikogo nie wytypowała.

 

IV Konkurs Chemiczny - 5 marzec 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Ireneusz Misztal; Członkowie: Maria Rosińska, Jolanta Flakowska.

Wyniki Konkursu:

1.

Maria Michór

Korfantów

50

2.

Marcin Sosna

Korfantów

46,7

3.

Aleksandra Luda

Korfantów

36,7

4.

Łukasz Arabczuk

Korfantów

20

Do etapu wojewódzkiego Komisja Gminna nie wytypowała żadnego z uczestników.

 

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

dla Gimnazjów - 04 kwiecień 2005

Skład Komisji: Przewodniczący – Piotr-Arkadiusz Krzywicki; Członkowie, Marcin Konarski, Grzegorz Łaszczewski.

Wyniki Konkursu:

1.

Jakub Krzywicki

Korfantów

2.

Paweł Marcinkiewicz

Korfantów

3.

Adam Chmurzewski

Korfantów

Do eliminacji zgłoszono tylko drużynę z Korfantowa. Uczniowie tegoż gimnazjum reprezentowali gminę w turnieju powiatowym zdobywając II miejsce.

W miesiącach styczeń – maj na szczeblu gminy przeprowadzono 19 eliminacji wojewódzkich konkursów i turniejów oraz 1 konkurs kończący się na etapie gminnym. W konkursach uczestniczyło 65 gimnazjalistów i 49 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w eliminacjach gminnych oprócz nagród książkowych, 20 czerwca zorganizowano jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Uczestnicy wycieczki zwiedzili zabytki i Muzeum Narodowe z PANORAMĄ RACŁAWICKĄ. Piątka najlepszych w konkursach językowych oraz finalistka II Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pn. “Budujemy nowy dom” w dniach 17 – 24 lipca będą uczestniczyć w międzynarodowym obozie młodzieży zaprzyjaźnionych miast friedlandzkich.