Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 05-08-2010 08:49

Informacja o konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Opolskiego

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkurs pn. "Kultura na wsi" na najlepsze przedsięwzięcie kulturalne promujące lokalne tradycje województwa opolskiego.

Konkurs skierowany jest do społeczności wiejskiej - animatorów życia kulturalnego, tj. sołectw, lokalnych grup działania i innych stowarzyszeń działających na obszarach wiejskich. Do konkursu można zgłaszać zrealizowane i zakończone w okresie od 2009 r. do dnia ogłoszenia konkursu przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, promujące lokalne tradycje i zwyczaje ludowe województwa opolskiego.

Celem konkursu jest m.in. identyfikacja i promocja przedsięwzięć kulturalnych pielęgnujących lokalne tradycje województwa opolskiego, aktywizacja życia kulturalnego mieszkańców wsi, rozwijanie więzi wspólnot lokalnych z zachowaniem ich różnorodności, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego regionu oraz kreowanie pozytywnego wizerunku wsi.

Organizatorem konkursu jest Departament Kultury, Sportu i Turystyki UMWO oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO.
Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie!

Więcej informacji na stronie http://umwo.opole.pl/serwis/index.php?id=328&idd=731