Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 22-08-2007 09:57

Rok 2002

PANI JANINA BUGNO

 

JANINA BUGNO.jpeg

Tytuł nadany uchwałą nr XL/265/2002 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 31 lipca 2002 roku. Akt wręczenia nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 9 sierpnia 2002 roku z okazji 9-tej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Korfantów.

 

Pani Janina Bugno - zamieszkała w Wielkich Łąkach, pełni nieprzerwanie funkcję sołtysa wsi od dnia 1 października 1967 roku. W latach 60 - tych i 70 -tych ubiegłego wieku była radną Gromadzkiej i Gminnej Rady Narodowej w Korfantowie. Przez ponad 25 lat pełniła funkcję przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkich Łąkach. Oznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia polski. Znana i ceniona jako działaczka społeczna w swoim środowisku.

 

 


 

 

PAN PIOTR BUGAJ

 

PIOTR BUGAJ.jpeg

Tytuł nadany uchwałą nr XL/267/2002 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 31 lipca 2002 roku. Akt wręczenia nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 9 sierpnia 2002 roku z okazji 9-tej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Korfantów.

 

Pan Piotr Bugaj -Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Korfantowie, absolwent Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Urodzony 26 grudnia 1959 roku. W roku 1979 podjął pracę jako funkcjonariusz służby prewencji Komendy Rejonowej Zawodowej Straży Pożarnej w Niemodlinie w której na różnych stanowiskach pracuje do dnia dzisiejszego. Do OSP wstąpił w 1971 roku zostając członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej. Jako jej członek był laureatem wielu olimpiad szczebla wojewódzkiego z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Od 1980 roku pełnił funkcję Komendanta Gminnego OSP sprawując ją nieprzerwanie do 1994 roku. Od 1997 roku ponownie pełni funkcje Komendanta Gminnego Związku OSP RP. Pan Piotr Bugaj od kilkudziesięciu lat jest głównym organizatorem gminnych zawodów sportowo - pożarniczych oraz turniejów wiedzy pożarniczej, a także propagatorom wiedzy pożarniczej. Ofiarny i oddany w pracy na rzecz Związku OSP, członek Zarządu   Miejsko - Gminnego Związku w Korfantowie oraz Zarządu Powiatowego Związku w Nysie. Ratownik wielu zdarzeń i miejscowych zagrożeń.

Za długoletnią i ofiarną pracę odznaczony m. in.:

  • "Brązowym Krzyżem Zasługi"
  • Dwukrotnie "Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa"
  • Medalem "Za Ofiarność i odwagę w Walce z Żywiołem"

 

 


 

PAN JERZY WAJDA

 

JERZY WAJDA.jpeg

Tytuł nadany uchwałą nr XL/268/2002 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 31 lipca 2002 roku. Akt wręczenia nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 9 sierpnia 2002 roku z okazji 9-tej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Korfantów.

 

Pan Jerzy Wajda - zamieszkały w Przechodzie pracuje zawodowo jako doręczyciel na poczcie w Przechodzie. W latach 1988 - 1990 był radnym Gminnej Rady Narodowej, a także Przewodniczącym, Komisji Ładu, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego oraz członkiem Prezydium Gminnej Rady Narodowej. Od połowy lat 80 - tych pełni funkcję Przewodniczącego Rady Sołeckiej w Przechodzie, znany i ceniony jako działacz społeczny w swoim środowisku.

 

 


 

 

PAN MARIUSZ ŻABIŃSKI

 

MARIUSZ ŻABIŃSKI.jpeg

Tytuł nadany uchwałą nr XL/266/2002 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 31 lipca 2002 roku. Akt wręczenia nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 9 sierpnia 2002 roku z okazji 9-tej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Korfantów.

 

Pan Mariusz Żabiński - urodzony 21.10.1959. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z 1983 roku. Pierwszą pracę podejmuje w Szkole Podstawowej w Lipowej, następnie w Szkole Podstawowej w Jędrzejowie (gm. Grodków). Od 1987 zatrudniony w Szkole Podstawowej w Korfantowie, a obecnie także w Gimnazjum jako nauczyciel WF. Od 1988 pełni również funkcję koordynatora Szkolnego Związku Sportowego, a od 1996 funkcję Przewodniczącego Rady Gminnej LZS. Od roku 1996 zatrudniony dodatkowo w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji jako trener powstałej sekcji lekkoatletycznej, specjalizującej się w biegach średnich i długich. Początkowo prowadził 8 - 10 osobową grupę biegaczy; w 2002 r. 30 biegaczy w wieku 10 - 20 lat. Pierwsze sukcesy pracy trenerskiej przyszły po dwóch latach prowadzenia sekcji (1998r.). Jego podopieczni zdobywają medale na mistrzostwach województwa, w biegach przełajowych podczas Mistrzostw Makroregionu Śląskiego oraz w Pucharze Polski. W 2000 roku Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył organizację Finału Pucharu Polski w biegach przełajowych sekcji lekkiej atletyki w Korfantowie. Organizacją tej imprezy zajął się Pan Żabiński wspólnie z pracownikami M-GOK,SiR. W tej imprezie biegacze sekcji z Korfantowa zdobyli 4 medale, a w punktacji drużynowej I miejsce i Puchar Polski. W latach 1999-2002 w klubowych mistrzostwach województwa podopieczni trenera Żabińskiego plasują się zawsze w pierwszej trójce. Jednak największe sukcesy przyszły, gdy część zawodników pod namową trenera rozpoczęła specjalizować się w biegach górskich. Już w 2001 roku Anna Wojtowicz zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski juniorek w biegach górskich, otrzymując powołanie do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata we Włoszech. Na tych mistrzostwach reprezentacja zdobyła I miejsce. W roku bieżącym również Anna Wojtowicz (już jako seniorka) zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Świta w Insbruku (w Austrii). Od chwili powstania sekcji lekkoatletycznej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Korfantowie i powołaniu Pana Mariusza Żabińskiego na trenera sekcji, zawodnicy zdobyli: 40 medali w Mistrzostwach Województwa, 9 medali w Mistrzostwach Makroregionu, 5 medali w Mistrzostwach Polski oraz 1 medal w Mistrzostwach Świata. Pan Mariusz Żabiński został uhonorowany m. in: Brązowym Krzyżem Zasługi z rąk Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego (1999r.), Nagrodą Kuratora Oświaty (1998r.), Nagrodą Burmistrza Korfantowa (1997r.), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001r.) oraz 9 krotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły w Korfantowie.