Dziś są imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Wybierz język:
 19-09-2008 13:56

Rok 2007

Pani Halina Przystawska

Tytuł nadany uchwałą Rady Miejskiej w Korfantowie Nr X/76/07 z dnia 25 lipca 2007 roku. Akt wręczenia tytułu nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 10 sierpnia 2007 roku z okazji 14 rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich.

Halina Przystawska

Pani Halina Przystawska w 1968 roku ukończyła Technikum Ekonomiczne w Brzegu. W 1969 rozpoczęła swoją pracę zawodową na stanowisku referenta ekonomicznego w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Korfantowie. Z Gminą Korfantów związała się od marca 1974 roku podejmując pracę na stanowisku referenta ds. organizacyjnych. Od stycznia 1976 pełniła funkcję inspektora ds. obsługi Rady Narodowej, później Rady Gminy, a ostatecznie Rady Miejskiej. W 1983 roku zdobyła tytuł zawodowy licencjata administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, przez co podniosła również swoje kwalifikacje zawodowe. W swojej pracy wykazywała się wyróżniającą sumiennością i zaangażowaniem w sprawy pracy na rzecz gminy. Współpracownikom dała się poznać jako osoba miła, kompetentna i bardzo odpowiedzialna , a do tego koleżeńska. Zwrócić należy uwagę na ogromne poświęcenie Pani Haliny Przystawskiej przy pełnieniu obowiązków Gminnego Urzędnika Wyborczego, które wielokrotnie wymagało pracy ponad wymiar czasu pracy. Pani Halina organizowała wielokrotnie wybory samorządowe, do sejmu, senatu, ławników sądowych itp.. Czynności te często były doceniane przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego za solidność i perfekcyjność współpracy. Pani Halina Przystawska dała się poznać jako osoba wymagająca, a było to związane ze szczególną skrupulatnością wymaganą na tym stanowisku.
Z dniem 15 marca 2006 roku odeszła na zasłużoną emeryturę.

 


 
Pan Jan Tobiasz

Tytuł nadany uchwałą Rady Miejskiej w Korfantowie Nr X/77/07 z dnia 25 lipca 2007 roku. Akt wręczenia tytułu nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 10 sierpnia 2007 roku z okazji 14 rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich.

Jan Tobiasz
Pan Jan Tobiasz w 1982 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Otmuchowie, następnie podjął naukę w dwuletnim Policealnym Studium Reklamy Handlowej, które ukończył w 1984 roku. Ukończył także podstawowy kurs Instruktora tenisa stołowego jak również kurs instruktora tenisa stołowego klasy I.
Pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku w klubie Mrogo Brzeziny. Następnie Po odbyciu zasadniczej dwuletniej służby wojskowej rozpoczął pracę w LZS Stal Zawadzkie i pracował tam na stanowisku instruktora tenisa stołowego do 1987 roku.
W latach 1986-1990 pełnił funkcję radnego Gminy Otmuchów.
W 1991 roku rozpoczął pracę w Korfantowskiej sekcji tenisa stołowego. Pracę tę kontynuuje nieprzerwalnie do chwili obecnej. Poza działalnością na rzecz młodzieży prowadzi własną działalność gospodarczą w branży kamieniarstwo i liternictwo tworząc miejsca pracy dla 6 osób z terenu naszej Gminy.
Postawa Pana Jan Tobiasza oraz ogromne zaangażowanie w prowadzenie sekcji tenisa stołowego zaowocowało w 1998 roku tym, że drużyna LUKS MGOSiR Korfantów została wprowadzona do IV ligi tenisa stołowego, a 2000 awansowała do III ligii.
Dzięki jego pracy LUKS MGOSiR Korfantów również trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Województwa w kategorii juniorów oraz 8 miejsce w Gimnazjadzie w 2006 roku i 12 w 2007roku.
Zajęcia prowadzone przez Pana Jana Tobiasza skupiają na każdym z treningów grupę od 20 (w lecie) do nawet 40 (w zimie) osób aktywnie uczestniczących w uprawianiu tego sportu.

Zaznaczyć należy, iż w pełnieniu swoich obowiązków związanych z prowadzeniem młodzieży Pan Jan Tobiasz kieruje się głównie pasją i zamiłowaniem do tego sportu i miłością przekazywania własnych umiejętności dla innych.
Angażując się w działalność na rzecz młodzieży z terenu Gminy Korfantów, często przeznacza także własne środki na utrzymanie tej sekcji, pełni więc rolę stałego sponsora klubu, co nie jest oczywiście bez znaczenia.
Pan Jan Tobiasz nawiązał także wiele cennych znajomości z trenerami nie tylko z Polski ale także z zagranicy, co umożliwia klubowi starty w innych mniejszych i większych imprezach.
Ma żonę Barbarę, dzieci - Aleksandrę i Wojciecha.

 


 

 Pani Barbara Niewiedział
 

 Tytuł nadany uchwałą Rady Miejskiej w Korfantowie Nr X/78/07 z dnia 25 lipca 2007 roku. Akt wręczenia tytułu nastąpił na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 10 sierpnia 2007 roku z okazji 14 rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich.

Barbara Niewiedział
Pani Barbara Niewiedział - 26-letnia mieszkanka naszej gminy
( zamieszkała od 2002 roku w Węży). Perełka sportowa lekkoatletyki, specjalizująca się w biegach różnego typu, głównie w biegach na średnich dystansach. Dzięki wrodzonemu talentowi oraz wytrwałości w dążeniu do zdobywania sukcesów, a także dzięki wytężonej i ciężkiej pracy Pani Barbara jest czołową zawodniczką w województwie i kraju. Nazwisko Niewiedział, a także sama nazwa klubu LUKS MGOKSiR Korfantów dla wielu osób z innych regionów kraju kojarzy się z Gminą Korfantów, z gminą w której funkcjonuje znakomity klub sportowy z wyróżniającą się sekcją biegaczy. To niewątpliwe działanie promocyjne zawdzięczamy głównie Pani Barbarze, która niejednokrotnie stając na najwyższym podium utożsamiana jest z naszą gminą.
Sukcesów i licznych ważnych osiągnięć Pani Barbary nie sposób wyliczyć. Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć można:

 

 1. zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w biegach Górskich Międzygórze 2006; 
 2. zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich
  Międzygórze 2007; 
 3. zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Kielce 2003; 
 4. zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Władysławowo 2006; 
 5. zajęcie I miejsca Grand Prix PZLA w Biegach Przełajowych
  Poznań 2006;
 6. zajęcie III miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski na dystansie 3000m Spała 2007( przegrywając jedynie z takimi znakomitymi biegaczkami jak Lidia Chojecka i Sylwia Ejdys)
 7. zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski na 800m Wrocław 2002; 
 8. zajęcie trzykrotnie I miejsca w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych na 800 i 1500 metrów w 2004 roku w Spale 2005 roku w Siedlcach, w 2006 roku w Kielcach.

Sukcesy sportowe i liczne laury to jedno oblicze Pani Barbary. Drugie równie ważne to te, że jest osobą miłą, koleżeńską, systematyczną, udzielającą się i wskazującym młodszym zawodnikom wszelkiej pomocy w czasie treningów i zawodów.
Pani Barbara doskonale łączy uprawianie lekkoatletyki z zajmowaniem się domem jest mężatką i mamą kilkuletniej Wiktorii.