Dziś są imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Wybierz język:
 25-02-2013 12:08

Halowe Mistrzostwa Polski w Spale

         W dniach 16-17.02.2013 r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Na dystansie 3000 m w zawodach wystartowała zawodniczka MGOKSiR Korfantów  Barbara Niewiedział, która z czasem 9.33.28 zdobyła brązowy medal poprawiając rekord życiowy o ponad 10 sekund.  Zawody zwyciężyła zawodniczka AZS AWF Kraków Katarzyna Broniatowska (9.21,12). Drugie miejsce zajęła Monika Harasim AZS Warszawa (9.28,51). Był to jedyny medal uzyskany przez lekkoatletów z naszego Województwa.

        Przygotowania do sezonu Barbara Niewiedział rozpoczęła w listopadzie obozem sportowym w Zakopanem. Plan startu opracowany przez trenera Mariusza Żabińskiego zakładał walkę w zawodach halowych oraz w biegach przełajowych. Niestety w styczniu przed wyjazdem na obóz do Szklarskiej Poręby zawodniczka doznała urazu przyczepu mięśnia brzuchatego łydki nogi prawej. Cały plan przygotowań w tym momencie przepadł. Wydawało się, że wyjazd na Mistrzostwa Polski będzie niemożliwy. Jednak dzięki bezinteresownej pomocy wspaniałych ludzi, szybkiej diagnozie postawionej przez dr Witolda Kłosowskiego oraz rehabilitacji mgr Pawła Szkopka  z Nysy, w ciągu 2 tygodni Barbara Niewiedział wznowiła treningi i wzięła udział zawodach. W prawdzie złoty medal był poza zasięgiem naszej zawodniczki ale zdobyty brązowy jest także olbrzymim sukcesem. Zwłaszcza, że kontuzjowana Niewiedział rywalizowała z zawodniczkami, które wcześniej uzyskały minima na Halowych Mistrzostwach Europy.

            Obecnie Barbara przebywa na obozie sportowym w Szklarskiej Porębie przygotowując się do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbędą się  10 marca 2013 r. w Bydgoszczy.

MP Bas2.jpeg MP spala.jpeg