Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 06-10-2011 12:41

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W „ MARSZU NADZIEI 2011” ORAZ W BIAŁEJ SOBOCIE ONKOLOGII

W dniu 9 października 2011 r. z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi Opolskie Centrum Onkologii po raz szósty organizuje „ Marsz Nadziei”, który jest znaczącą imprezą o charakterze wojewódzkim. Jej celem jest zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich mieszkańców naszego województwa w walce z chorobami nowotworowymi. Marsz ma posłużyć też propagowaniu wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim zapobieganiu wczesnemu wykrywaniu raka piersi, czemu służą bezpłatne badania mammograficzne w ramach skryningu, finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
Patronat nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Józef Szebesta, Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński i Prezydent Miasta Opola  Ryszard Zembaczyński.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w marszu. Zbiórka uczestników pochodu zacznie się o godz. 1200 w parku na Pl. Wolności, w pobliżu Grabówki. Przed marszem planowane są przemowy zaproszonych gości i lekarzy onkologów.
Jednocześnie informuję, że w dniu 22 października 2011 r. organizowany jest przez Opolskie Centrum Onkologii w Opolu  „ Dzień Drzwi Otwartych”. Wszyscy zainteresowani w tym dniu w godz. od 800 - 1400 mogą skorzystać z porad lekarzy onkologów. Lekarze przyjmować będą w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w poradniach:
- Profilaktyki Chorób Piersi,
- Chirurgii Onkologicznej,
- Onkologii Ogólnej,
- oraz Pracowni Mammograficznej, w której wykonywane będą zarówno zdjęcia zlecone przez lekarza, jak również w ramach skryningu (program profilaktyczny dla zdrowych kobiet w wieku 50-69 lat, które wykonują mammografię co 2 lata; jego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju).
 Osoby rejestrujące się powinny mieć ze sobą:
- dokument tożsamości,
- potwierdzone ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
 
Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udziału w „ Marszu Nadziei 2011” oraz zachęcam do skorzystania z badań podczas „Dnia Drzwi Otwartych” organizowanych przez Opolskie Centrum Onkologii. 
 
Burmistrz Korfantowa
Zdzisław Martyna
MM/JG