Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 18-02-2011 11:48

Spotkanie Przedstawicieli Miast Friedlandzkich w tym roku w Korfantowie.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w roku bieżącym Korfantów będzie organizatorem Spotkania Przedstawicieli ośmiu miast Friedlandzkich: trzech Friedlandów Niemieckich: Friedlandu w Meklemburgi, Friedlandu w Dolnej Saksonii, Friedland Dolne Łużyce, dwóch Frydlandów Czeskich: Frydlandu Nad Ostravicą, Frydlandu koło Liberca, oraz Mieroszowa w Polsce, Prawdińska w Rosji, a także po raz pierwszy Mirosławca w Polsce. Termin przyjazdu delegacji do Korfantowa został ustalony na 17-20 czerwca 2011 roku.
Podczas trzydniowego pobytu, goście wezmą udział w spotkaniach tematycznych, poświęconych zagadnieniom społecznym, oświatowym, gospodarczym; zapoznają się
z funkcjonowaniem Gminy, jej jednostek organizacyjnych, w tym szkół, oraz funkcjonujących na naszym terenie podmiotów gospodarczych. Zaproszone delegacje wezmą udział w wycieczce po pograniczu polsko-czeskim oraz poznają atrakcje turystyczne naszej Gminy.
Aby w pełni móc przygotować się na przyjęcie tak ważnych gości, Gmina Korfantów złożyła wnioski o dofinansowanie, w tym do Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz Programu „Europa dla Obywateli”, Działanie 1, poddziałanie 1.1 – Spotkania mieszkańców miast partnerskich.