Dziś są imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Wybierz język:
 05-05-2011 15:27

Europejski Dyplom Rady Europy dla Gminy Korfantów

flaga_ue2.jpeg Informujemy, że Gmina Korfantów została uhonorowana Europejskim Dyplomem Rady Europy, który został przyznany w dniu 15 kwietnia 2011 roku przez Komisję Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych w Rady Europy Sztrasburgu. Nagroda ta jest uznaniem dla Gminy Korfantów za upowszechnianie idei o europejskiej jedności. Jej wręczenie planowane jest w dniach 20-24 czerwca 2011 podczas trwania Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Europejski Dyplom jest pierwszym krokiem do otrzymania Nagrody Europy. W tym roku otrzymało go 18 miast w Europie w tym 5 w Polsce.
Aby ubiegać się o następne nagrody w kolejności tj. Flagę Honorową, Odznakę Honorową i najwyższe wyróżnienie europejskie – Nagrodę Europy – Gmina każdego roku przesyłać będzie sprawozdania z działalności proeuropejskiej.
Warto nadmienić, że Gmina Korfantów współpracuje z zagranicznymi gminami: Prawdińsk (Rosja), Frydlant nad Ostrawicą, Frydlant (Czechy), Friedland Dolne Łużyce, Friedland Dolana Saksonia, Friedland w Meklemburgi (Niemcy), a także z Mieroszowem w Polsce. Współpraca ta obejmuje wszystkie dziedziny życia społecznego – kulturę, sport, edukację, administrację itp.
Rok 2011 będzie rokiem szczególnym ponieważ Gmina Korfantów będzie miała zaszczyt, już w czerwcu gościć u siebie przedstawicieli miast Friedlandzkich, co będzie doskonałą okazją do szerzenia idei europejskich.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani Oleksandrze Jacyga, która bezinteresownie wykonała tłumaczenie kilkunastostronicowego wniosku w języku angielskim.