Dziś są imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Wybierz język:
 15-07-2011 11:57

Opolskie Obserwatorium Rynku Pracy II

Burmistrz Korfantowa informuje, że Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w latach 2011-2012 realizować będzie własny projekt badawczy pn. Opolskie Obserwatorium Rynku Pracy II. W projekcie przewidziane zostały trzy moduły badawcze:
 
  1. Monitoring osób zwalnianych z przyczyn dotyczących zakładu pracy
Badanie, realizowane przy współpracy z powiatowymi urzędami pracy województwa, polegać będzie na gromadzeniu informacji o osobach zwalnianych z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w tym w ramach zwolnień grupowych i opracowywaniu miesięcznych raportów w tym zakresie (termin publikacji wyników: na bieżąco, co miesiąc).
 
  1. Losy absolwentów i absolwentek szkół zawodowych i wyższych województwa opolskiego
Badanie przeprowadzone będzie wśród absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, techników i studentów uczelni wyższych. Określi ono plany zawodowe, edukacyjne i migracyjne, a także przyniesie ocenę posiadanych kwalifikacji zawodowych osób badanych tuż przed zakończeniem nauki. Następnie określona zostanie rzeczywista sytuacja tych osób na rynku pracy w pół roku po zakończeniu nauki (termin publikacji wyników: kwiecień 2012 roku).
 
  1. Badanie optymizmu pracodawców
Badanie ma na celu określenie krótkoterminowej prognozy zatrudnienia, preferencji pracodawców wobec cech potencjalnych pracowników oraz relacji przedsiębiorców z powiatowymi urzędami pracy i znajomości ich oferty (termin publikacji wyników: marzec 2013 roku).
 
      Wyniki badań ukazywać się będą na stronie internetowej projektu www.obserwatorium.opole.pl oraz na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu www.wup.opole.pl. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem projektu:
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu
ul. Oleska 127 (budynek WORD), I piętro (pokój nr 8 i 10), 45-231 Opole
nr tel. 77 44 17 052, 77 44 17 509, nr faxu: 77 44 16 702
e-mail:
 
 
AKu/JG