Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 21-10-2011 12:04

Biała sobota w Opolskim Centrum Onkologii

W dniu 22 października 2011 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski październikowy „ Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota”, w tym roku Ministerstwo Zdrowia zaproponowało, aby zorganizować go w dniu 22 października.
 „ Biała sobota” organizowana jest przez Opolskie Centrum Onkologii w Opolu.  Wszyscy zainteresowani w tym dniu w godz. od 800 - 1400 mogą skorzystać z porad lekarzy onkologów. Lekarze przyjmować będą w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w poradniach:
- Profilaktyki Chorób Piersi,
- Chirurgii Onkologicznej,
- Onkologii Ogólnej,
- oraz Pracowni Mammograficznej, w której wykonywane będą zarówno zdjęcia zlecone przez lekarza, jak również w ramach skryningu (program profilaktyczny dla zdrowych kobiet w wieku 50-69 lat, które wykonują mammografię co 2 lata; jego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju).
 Osoby rejestrujące się powinny mieć ze sobą:
- dokument tożsamości,
- potwierdzone ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
Jednocześnie informuję, że „Biała Sobota” odbędzie się w tym roku nie tylko w Opolskim Centrum Onkologii. Kilku realizatorów skryningu mammograficznego w województwie opolskim zapowiedziało włączenie się do tej jakże pożytecznej akcji profilaktyki. Do akcji włączyły się placówki:
·       SPZOZ „Centrum” w Opolu z Pracownią mammograficzną przy ul. Budowlanych 2, badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 8 00– 1500;
·        SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu  otworzy Pracownię mammograficzną przy ul. 24 kwietnia 7, badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 830- 1400;
·        Prudnickie Centrum Medyczne z Pracownią mammograficzną przy ul. Szpitalnej 14, badania mammograficzne będą wykonywane w godz. 800-1500;
·        SPZOZ Głubczyce z Pracownią mammograficzną przy ul. M.Skłodowskiej-Curie 26; badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 900 – 1400.
 
 
MM/JG