Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wybierz język:
 29-11-2011 08:59

Uroczyste otwarcie Szkolnego Placu Zabaw przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Korfantowie

Radosna szkola.jpeg logo_radosnaszkola.jpeg

 Z wielką przyjemnością przekazujemy informację, że 28 listopada 2011 roku odbyło się oficjalne otwarcie Szkolnego Placu Zabaw przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Korfantowie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi najmłodsi uczniowie Zespołu mieli okazję aby pobawić się na nowym sprzęcie rekreacyjnym. Następnie udano się na salę gimnastyczną, gdzie został zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Swoją obecnością na otwarciu zaszczycił nas Opolski Wicekurator Oświaty - Pan Rafał Rippel.

 Inwestycja ta powstała w ramach Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia „Radosna Szkoła”.

Jednym z punktów Programu jest założenie, że plac zabaw spełnia nie tylko funkcję zabawową, ale przede wszystkim umożliwi dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający im rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne wynikające z ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie większości zajęć prowadzonych w klasach.

Jednocześnie plac zabaw został wyposażony w pojedyncze elementy i zestawy sprzętu rekreacyjnego, pozwalające na prowadzenie z dziećmi różnych form zajęć ruchowych, w szczególności pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, zwisy.
Wszystkim odwiedzającym Szkolny Plac zabaw życzymy dobrej i bezpiecznej zabawy!

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z otwarcia. 

Radosna Szkoła s 021.jpeg Radosna Szkoła s 023.jpeg Radosna Szkoła s 035.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 005.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 038.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 040.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 043.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 052.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 055.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 056.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 058.jpeg Radosna Szkoła - otwarcie 061.jpeg