Dziś są imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Wybierz język:
 01-06-2012 15:08

Zaproszenie na I Korfantowską Konferencję Oświatowców - Świadomy Nauczyciel

16 czerwca 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbędzie się I Korfantowska Konferencja Oświatowców "Świadomy Nauczyciel". Organizatorami konferencji są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie, Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Korfantowie, Urząd Miejski w Korfantowie, Opolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli EDUKATOR i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Gośćmi konferencji będą:

  • Bogusława Lubieniecka - dyrektor Opolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli EDUKATOR, wieloletni praktyk i specjalista w zakresie prawa oświatowego i prawa pracy;
  • Andrzej Migacz - pracownik Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, absolwent Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka, kursu edukatorskiego TERM, Studium Socjoterapii, trener i edukator centralnych programów CODN, lider i ekspert MEN w zakresie realizacji programu „Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, specjalista w zakresie programowania pracy szkoły;
  • Ks. Janusz Podzielny - ksiądz diecezji opolskiej, dr nauk teologicznych w zakresie teologii moralnej, adiunkt w Katedrze Bioetyki i Etyki Społecznej w Instytucie Nauk o Rodzinie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego; autor książki pt. Wizja małżeństwa w świetle ewangelickiej etyki teologicznej (Opole 2011).

Ramowy program konferencji:

  • godz. 9.30 - otwarcie konferencji (Marek Misztal - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie)
  • godz. 9.40 - "Wybrane zagadnienia z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy" (Bogusława Lubieniecka - Opolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli EDUKATOR)
  • godz. 10.40 - "Programowanie pracy szkoły, na gruncie obowiązującego prawa oświatowego" (Andrzej Migacz - Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu)
  • godz. 11.40 - "Posłannictwo nauczyciela w ujęciu etyki katolickiej". Nauczyciel-wychowawca - profesja z wielowiekową tradycją. Chrześcijańska perspektywa nauczycielskiej służby. Nauczyciel przyszłości - nowe wyzwania (ks. dr Janusz Podzielny - Katedra Bioetyki i Etyki Społecznej w Instytucie Nauk o Rodzinie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego)
  • ok. godz. 12.45 - zakończenie konferencji

     

Informacje kontaktowe:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie
ul. 3 Maja 12
48-317 Korfantów
tel. 77 4343847
tel./fax 77 4343848
e-mail: zspkorfantow@interia.pl
www.zspkorfantow.pl

Udział w konferencji jest bezpłtany. Chęć uczestniczenia w spotkaniu należy zgłosić do ZS-P w Korfantowie do 12 czerwca 2012 r.