Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 15-11-2012 09:55

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny AIDS

W związku z przypadającym 1 grudnia światowym dniem AIDS informujemy o działalności Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Opolu, wykonującego bezpłatne i anonimowe badania w kierunku zakażenia wirusem HIV. Punkt funkcjonuje przy Poradni Przedmałżeńskiej i Rodzinnej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Opolu przy ul. Damrota 6; tel. 774 544 845. Koordynatorem Punktu jest Pani Marzena Michałowska. Działalność Punktu finansowana jest ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS.

W punkcie pracują lekarze i psycholodzy, posiadający certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS. Udzielają profesjonalnych porad zarówno przed testem, jak i po nim, czyli w momencie wręczania wyniku. Punkt czynny jest w każdą środę w godz.: 16.00-19.30.

W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu. Nie jest prowadzona rejestracja telefoniczna (badania są anonimowe). Wynik można odebrać (tylko osobiście!) w następnym tygodniu po pobraniu krwi.

http://www.aids.gov.pl - strona internetowa Krajowego Centrum ds. AIDS, w którym funkcjonuje również Poradnia internetowa.