Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 14-03-2013 14:49

Konwent Burmistrza z Sołtysami

konwent 001.jpeg Informacja dotycząca stopy bezrobocia, struktury osób pozostających bez pracy, wieku, wykształcenia bezrobotnych na terenie Gminy Korfantów zdominowała w środę (tj 13.03.br) spotkanie Burmistrza Korfantowa Pana Zdzisława Martyny z Sołtysami Gminy.
Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie w osobach Pana Marka Rymarza i Pani Agnieszki Sidziny w sposób bardzo interesujący, choć ze smutkiem przedstawili dane dotyczące bezrobocia w odniesieniu do mieszkańców naszej gminy.

Pokusili się także o szukanie przyczyn pozostawania bez pracy już ponad 732 osób z naszego terenu. Niewątpliwie największym zagrożeniem występującym w gminie jest dostrzegalny brak miejsc pracy, a to za przyczyną braku zakładów przemysłowych. Decydującą i przykrą informacją pod koniec ubiegłego roku, która dotknęła nie tylko bezpośrednio wiele rodzin w naszej gminie, ale także stała się odczuwalna dla budżetu gminy było ogłoszenie upadłości największego pracodawcy w produkcji mebli w Korfantowie. Problem upadłości był poruszany przez sołtysów, którzy także zauważają wagę tej firmy w strukturze gospodarczej gminy, stąd zwrócili uwagę na konieczność podjęcia działań zmierzających do ponownego uruchomienia tam działalności.
Sołtysi korzystając z obecności pracowników PUP Nysa zadawali pytania dotyczące form aktywizacji osób bezrobotnych i pomocy jaką mogą otrzymać od tej instytucji.

W dalszej części spotkania Burmistrz Korfantowa odniósł się do trwających w sołectwach gminy zebrań wiejskich, których celem jest zapoznanie mieszkańców z nowymi obowiązkami, jakie zostały scedowane na gminy, a zwłaszcza na mieszkańców wdrożeniem tzw. ustawy śmieciowej.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z narady oraz PPTXprezentację PUP Nysa (515,51KB).

konwent 002.jpeg konwent 003.jpeg konwent 004.jpeg konwent 005.jpeg konwent 006.jpeg konwent 007.jpeg