Dziś są imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Wybierz język:
 26-03-2013 13:44

Partnerstwo Nyskie 2020

DSC06888.jpeg 25 marca br Burmistrz Korfantowa - Zdzisław Martyna przy kontrasygnacie Skarbnik - Joanny Szkudlarskiej podpisali w Nysie wraz z 13 innymi gminami i 3 powiatami umowę partnerstwa. Celem partnerstwa ma być wspólne rozwiązywanie problemów występujących na ich terenach. Dotyczą one m.in. rynku pracy, transportu i demografii.

W ramach partnerstwa powstanie strategia ogólna i trzy strategie sektorowe dotyczące transportu, rynku pracy i demografii. Mają one pokazać zintegrowane podejście do rozwiązywania wspólnych problemów na tzw. obszarze funkcjonalnym, który tworzą wszyscy partnerzy projektu. Ponadto umożliwią poszczególnym samorządom aplikowanie o środki finansowe Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Opracowane w ramach wspomnianego projektu dokumenty planistyczne będą dotyczyć wszystkich partnerów, a poruszane w nich dziedziny będą w równym stopniu opisywać każdego z partnerów projektu. Jego realizacja także będzie prowadzona w oparciu o zasady partnerstwa.

W skład partnerstwa wchodzą gminy: Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce, Nysa oraz trzy powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki.

DSC06890.jpeg DSC06892.jpeg DSC06894.jpeg