Dziś są imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Wybierz język:
 27-03-2013 09:16

Uczniowie z gimnazjum w Ścinawie Małej nagrodzeni na Gali Finałowej konkursu Tesco dla Szkół - „Zdrowo najedzeni”

20130306-295.jpeg Uczniowie z Gimnazjum w Ścinawie Małej, którzy zostali wyróżnieni w jubileuszowej 10. edycji programu Tesco dla Szkół pokonując prawie 750 szkół z całej Polski, świętowali wygraną podczas uroczystej Gali Finałowej 6 marca w pasażu we Wrocławiu w CH Magnolia przy ul. Legnickiej 58.

Razem z uczniami ze Ścinawy Małej w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców, przedstawicieli fundatora konkursu, Tesco Polska oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, które obejmowało konkurs honorowym patronatem, bawili się także laureaci z 4 innych opolskich, dolnośląskich i lubuskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na Gali Finałowej znalazło się miejsce nie tylko na wręczenie nagród, ale przede wszystkim na wspólną zabawę w ramach gier i konkursów, w których zwycięzcy filmowego konkursu Tesco dla Szkół mogli zabłysnąć swoją kreatywnością i wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, która stanowiła tematykę konkursu.

W 10. edycji programu Tesco dla Szkół – „Zdrowo najedzeni” wzięło udział aż 12 000 dzieci z całej Polski, które nakręciły wraz ze swoimi przyjaciółmi z klasy i szkoły, nauczycielami oraz rodzinami 877 filmików zachęcających do zdrowego odżywiania. Nie zabrakło parodii programów kulinarnych, teledysków do piosenek własnego autorstwa o zasadach zdrowego jedzenia, wspólnego gotowania czy pokazów praktycznego zastosowania wiedzy o racjonalnym odżywianiu. Konkurencja była olbrzymia, a nagród głównych – nowoczesnych pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł każda – tylko 10. W związku z tym fundator konkursu, Tesco Polska, zdecydował się na przyznanie dodatkowych wyróżnień i wręczenie nagród indywidualnych – mini kamerek HD – 8 zespołom, których prace zdobyły szczególne uznanie Jury. W tym gronie znalazło się Gimnazjum, w Ścinawie Małej.

Od dłuższego czasu uczymy się w naszej szkole tworzyć filmy i animacje poklatkowe, dlatego w konkursie Tesco dla Szkół chcieliśmy wykorzystać zdobyte przez nas umiejętności. Oczywiście zainteresowały nas również nagrody, a w szczególności możliwość wygrania pracowni multimedialnej, której nasza szkoła nie posiada. - mówi Mateusz Skut, opiekun zespołu Food fight. Udział w konkursie dał nam przede wszystkim satysfakcję - cały zespół pracował wiele godzin nad filmem, wymyślanie scenariusza i jego realizacja dawała nam dużo radości, choć czasami była to żmudna praca. Uczniowie bardzo rozwinęli swoje zdolności twórcze, jak również poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia.

Misją programu Tesco dla Szkół jest oprócz promowania wśród dzieci i młodzieży postaw obywatelskich oraz nauki zdrowego i rozsądnego odżywiania także materialna pomoc polskim szkołom, czyli umożliwienie im uzupełnienia wyposażenia nowoczesnym sprzętem dydaktycznym. „Naszym celem zawsze było umożliwienie polskim szkołom dotrzymania kroku nowoczesności i wprowadzenie ich w XXI wiek. 10 lat temu oznaczało to fundowanie szkołom komputerów PC, dziś przekazujemy im pracownie multimedialne z tablicami dotykowymi, piórami przekształcającymi tekst pisany na cyfrowy i systemem do błyskawicznego sprawdzania testów” – mówi Beata Rożek, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Tesco Polska. Na sprzęcie ufundowanym przez Tesco uczyło się i uczy ok. 7 milionów dzieci.

Jesienią rusza kolejna, 11. edycja Tesco dla Szkół, w której wszystkie szkoły będą miały szanse na zdobycie kolejnych cennych nagród multimedialnych. Więcej informacji o programie Tesco dla Szkół na stronie www.tescodlaszkol.pl.

20130306-086.jpeg 20130306-115.jpeg 20130306-169.jpeg

Biuro prasowe programu Tesco dla Szkół:
Maja Głuśniewska, Garden of Words
tel.: 22 829 85 72 wew. 24,
e-mail: m.glusniewska@gardenofwords.pl
 

O programie Tesco dla Szkół:
Program Tesco dla Szkół to organizowany przez firmę Tesco Polska od 10 lat program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównymi beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W ramach programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno – sportowy dla w sumie 11 tysięcy polskich szkół o łącznej wartości prawie 13 milionów złotych. Od trzech lat program Tesco dla Szkół ukierunkowany jest na edukację ekologiczną i prozdrowotną dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ich aktywizację poprzez promocję postaw obywatelskich. Ubiegłoroczna edycja programu została doceniona w VIII edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu przygotowanym przez Gazetę Finansową oraz w 9. Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Otrzymała także prestiżową nagrodę międzynarodową – statuetkę Stevie Award, przyznawaną w ramach 2011 International Business Awards.