Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wcześniej Dyplom Europejski – teraz Flaga Honorowa dla Korfantowa

Brak opisu obrazka Dwa lata temu Korfantów został wyróżniony Dyplomem Europejskim i już wtedy zapowiadaliśmy, że będziemy starali się o kolejne etapy nagrody.

Ubiegając się o kolejne insygnium - Flagę Honorową złożyliśmy stosowny wniosek do Sekretariatu Generalnego Rady Europy w Strasburgu z końcem ubiegłego roku. Decyzja o przyznaniu tego prestiżowego wyróżnienia zapadła dnia 23 kwietnia br. Podjęła ją Komisja Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju Parlamentu Europejskiego.
To nagroda dla wszystkich mieszkańców miasta jako zwieńczenie współpracy zagranicznej w wielu obszarach działalności. W ten sposób jako Urząd zostaliśmy wyróżnieni za współpracę i propagowanie idei partnerskiej z naszymi zaprzyjaźnionymi miastami Friedlandzkimi.
Warunkiem ubiegania się o flagę było posiadanie Dyplomu Europejskiego, który został wręczony władzom Korfantowa w 2011 roku na specjalnej ceremonii podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Flaga Honorowa - symbolizująca związek narodów Europy - to druga w kolejności z czterech nagród przyznawanych przez Radę Europy. Następnymi są Honorowa Plakietka (Tablica) i Nagroda Europejska - najwyższe wyróżnienie przyznawane gminom współpracującym z miastami partnerskimi w dziedzinie integracji europejskiej.

W 2013 roku flagę honorową otrzymały także 3 inne polskie miasta, tj.: Giżycko (warmińsko-mazurskie), Gołdap (warmińsko-mazurskie) i Święciechowa (wielkopolskie).

Informujemy ponadto, że nasze miasto partnerskie Friedland w Dolnej Saksonii (NIemcy) również zostało uhonorowane flagą honorową za propagowanie idei europejskiej.

Z każdym kolejnym etapem nagrody, rosną wymagania w stosunku do podmiotów, które się o nie starają. Jednak będziemy nadal tak rozwijać naszą współpracę zagraniczną, aby spełnić wymagania kolejnych szczebli nagród.