Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 11-04-2013 15:12

Projekt „Perspektywa Młodych”

P3223569.jpeg Debata „Perspektywa Młodych – Korfantów w naszych oczach” została zorganizowana przez Fundację TDM2000 Polska w ramach projektu finansowanego przez Komisję Europejską. Spotkanie odbyło się 22 marca 2013 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież mieszkająca i ucząca się na terenie Gminy Korfantów , a także studenci z Uniwersytetu Opolskiego. Zainteresowanie młodzieży tematyką lokalnego rynku pracy, aktywności społecznej w środowisku , alternatywą spędzania wolnego czasu oraz możliwościami aktywnego wypoczynku młodzieży (oczywiście poza szkołą) to główne wątki spotkania.

Pan Burmistrz Korfantowa – Zdzisław Martyna podziękował młodzieży za spotkanie jednocześnie wyrażając nadzieję , że kolejne okazje do tego typu dyskusji będą miały miejsce już wkrótce. Zaapelował, że zawsze młodzież może przyjść do Urzędu Miejskiego z zapytaniem , propozycją bądź prośbą i to zarówno osobiście do Burmistrza jak też do podporządkowanych organizacyjnie jednostek Gminy a mianowicie do dyrektora Stanisława Szkolnego oraz Pani dyrektor Małgorzaty Sinickiej.

P3223565.jpeg P3223583.jpeg P3223588.jpeg