Dziś są imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Wybierz język:
 01-10-2013 15:23

FLAGA HONOROWA RADY EUROPY DLA KORFANTOWA

IMG_0042_resize.jpeg Dnia 22 września 2013 roku odbył się Piknik Europejski, podczas którego przedstawiciel Rady Europy – senator Piotr Wach, oficjalnie przekazał Flagę Honorową na ręce Burmistrza Korfantowa.

Korfantów dołączył do elitarnego grona miast europejskich, które posiadają Flagę Honorową Rady Europy. To wyjątkowe wyróżnienie za aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej, przyznane przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.
Flaga Europy to drugie europejskie wyróżnienie przyznane Gminie Korfantów przez Radę Europy. Pierwsze - Dyplom Europejski, otrzymaliśmy w 2011 roku. Obie nagrody mają prestiżowy charakter i promują miasto w strukturach europejskich. Są rezultatem współpracy zagranicznej miasta i gminy Korfantów, dają wyraz ich otwartości i stawiają je w rzędzie europejskich partnerów.

edukator20131002_0000.jpeg W uroczystościach wzięli udział między innymi przedstawiciele Samorządu Województwa, przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego z Frydlandu z Dolnej Saksonii, a także licznie zgromadzona publiczność.
Dalszą część uroczystości stanowił program artystyczny, które przedstawiły zespoły uczniowskie wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Korfantów. W trakcie Pikniku odbyły się liczne występy artystów ziemi Korfantowskiej i nie tylko: chór „Kwiat Lotosu” z Puszyny i „ECHO KORFANTOWA” z Korfantowa, Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Tułowicach, a także debiutancki zespół z Korfantowa „Przyjaciele”. Swoje prace zaprezentowali również członkowie Gminnej Grupy Twórczości Artystycznej.

Organizatorem Pikniku byli: Gimnazjum w Korfantowie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie oraz Urząd Miejski w Korfantowie.

IMG_0038_resize.jpeg IMG_0068_resize.jpeg IMG_0269_resize.jpeg IMG_0291_resize.jpeg IMG_0298_resize.jpeg IMG_9867_resize.jpeg IMG_9886_resize.jpeg IMG_9898_resize.jpeg IMG_9905_resize.jpeg