Dziś są imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Wybierz język:
 16-04-2013 14:55

Zaproszenie na konferencję

Fundacja Wspomagania Wsi przy współpracy z Wojewodą Opolskim serdecznie zapraszają do udziału w konferencji:
 
Dziedzictwo kulturowe wsi woj. opolskiego i śląskiego – wiedza, dobre praktyki, wyzwania.
 
Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2013 roku w Biedrzychowicach (woj. opolskiego) w Farskiej Stodole (Biedrzychowice nr 117).
 
Celem konferencji jest refleksja nad rolą i znaczeniem dziedzictwa wsi dla społeczności lokalnych woj. śląskiego i opolskiego, a także nad możliwościami jego spożytkowania dla rozwoju tychże społeczności.
Zapraszamy mieszkańców woj. opolskiego i śląskiego: działaczy wiejskich organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, Lokalnych Grup Działania, instytucji kultury, a także osoby prywatne – wszystkich tych, dla których dziedzictwo jest cennym zasobem. Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wydana niedawno przez Fundację Wspomagania Wsi książka pt. Rzecz o dziedzictwie na wsi, która m.in. zachęca społeczności do zwrócenia uwagi na rolę dziedzictwa w rozwoju lokalnym. Ważną częścią konferencji będzie wymiana doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami realizującymi projekty na rzecz dziedzictwa w regionie. W czasie spotkania zaprezentują się także instytucje mogące służyć radą i pomocą w czasie realizacji projektów. Szczegółowy program znajduje się w załączeniu.
 
Zgłoszenie na konferencję odbywa się poprzez elektroniczny formularz dostępny pod adresem: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_customforms&view=customform&id=17  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 maja 2013 r. O wynikach rekrutacji organizatorzy poinformują najpóźniej do 15 maja 2013 r.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: lub telefonicznie do Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75.
 
Koszty udziału w konferencji pokrywa Fundacja Wspomagania Wsi (posiłki, noclegi, przejazdy pomiędzy obiektami konferencyjnymi).

Do pobrania: PDFProgram konferencji (124,17KB)