Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:

Imprezy cykliczne

 • 14-02-2008 08:52

  Międzynarodowy Strażacki Turniej Piłki Prądowej WASSERBALL

  wasserball.jpeg

  Turniej odbywa się corocznie w ostatni weekend lipca w Przechodzie. Uczestniczą w nim drużyny strażackie z Polski, Czech i Niemiec.

  Czytaj dalej
 • 10-05-2005 10:13

  Wojewódzki Dziecięcy Festowal Piosenki

  Odbywa się corocznie w kwietniu. Impreza kulturalno-konkursowa o zasięgu wojewódzkim. Celem imprezy jest prezentacja umiejętności wokalnych solistów i zespołów wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach festiwalu organizowany jest konkurs piosenki polskiej w różnych kategoriach wiekowych ...

  IMG_1128.jpeg
   

  Czytaj dalej
 • wyścig kol.5.05.08 081.jpeg
  05-05-2008 08:45

  Wyścig Kolarski po Ziemi Korfantowskiej - Memoriał Erwina Chmiela

  Impreza coroczna, odbywała się od 1985 roku. W wyścigu korfantowskim startowali tacy zawodnicy jak: Halupczok, Brożyna, Mierzejewski, Baranowski, Sypytkowski, Krzeszowiec, Spruch, Gronkiewicz, i wielu innych.

  Czytaj dalej
 • 04-08-2008 10:41

  Dni Korfantowa

  Odbywają się corocznie w sierpniu dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich, corocznie w sierpniu organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowo-sportowe, poprzedzone uroczystą sesją Rady Miejskiej, na której wręczane są tytuły "Honorowy Obywatel Miasta Korfantów" oraz "Zasłużony dla gminy Korfantów".

   

  Czytaj dalej
 • 18-10-2007 07:45

  Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji Święta Niepodległości Polski

  Organizowane corocznie w listopadzie od 1987 roku cieszą się ogromną popularnością.

  biegi2.jpeg
   

  Czytaj dalej
 • 21-03-2012 15:12

  Jarmark Miejski-warsztaty rękodzielnictwa

  Jarmark Miejski - warsztaty rękodzielnictwa jest wydarzeniem, które od 2010 znalazło miejsce w kalendarzu imprez cyklicznych MDK w Korfantowie. Celem jarmarku jest popularyzacja rękodzielnictwa pośród wszystkich mieszkańców gminy, a zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jest to również doskonały sposób na prezentację dorobku artystycznego naszych twórców w społeczności lokalnej. W organizację jarmarku zaangażowani są wszyscy członkowie GGTA, prezentując swoje wyroby i przeprowadzając warsztaty rękodzielnictwa. W wydarzeniu tym udział biorą także twórcy przyjezdni z ościennych miejscowości gminy. Podczas jarmarku rękodzielnicy mają okazję do nawiązania nowych znajomości oraz do wymiany doświadczeń między sobą.

    100_6340.jpeg
   

  Czytaj dalej
 • 21-03-2012 17:21

  Noc Świętojańska

   Celem imprezy jest powrót do tradycji, a także kultywowanie dziedzictwa kulturowego. Najważniejszym punktem imprezy jest tradycyjne puszczanie wianków na wodzie. Wieńce puszczane są przy blasku pochodni i świec. Imprezie towarzyszą również liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, które swoją formą nawiązują do „sobótkowego” święta, są to m.in. konkurs plastyczny, szukanie kwiatu paproci itp. Podczas tej nocy wszyscy uczestnicy zachęcani są do wspólnego wicia wianków, śpiewów  i tańców.  Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Korfantów,  a w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

  IMG_0483.jpeg

  Czytaj dalej
 • 21-03-2012 17:32

  Korfantowski Tydzień Artystyczny

  Korfantowski Tydzień Artystyczny jest to  wystawa coroczna, której organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Korfantowie. Podczas trwania wystawy odbywają się również lekcje pokazowe oraz cykl pogadanek dla dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Korfantów, które prowadzone są przez twórców działających w Gminnej Grupie Twórczości Artystycznej.

  101_9336.jpeg

  Czytaj dalej