Dziś są imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
Wybierz język:
 04-12-2013 09:07

Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Halowej Piłce Nożnej

W sobotę 30.11.2013 r. w hali korfantowskiego Gimnazjum odbył się  finał Mistrzostw Powiatu Nyskiego w halowej piłce nożnej  chłopców piłce z udziałem 4 drużyn:

  ZSS Nysa, PG Skoroszyce, PG Pakosławice i PG Korfantów.

Do grona faworytów należała zdecydowanie ekipa z Nysy złożona z uczniów klasy sportowej, na co dzień grających w drużynie juniorów młodszych Polonii Nysa pokonując w pierwszym spotkaniu gimnazjalistów z Pakosławic 6:2. W meczu otwarcie aspiracje do zwycięstwa w turnieju zgłaszają uczniowie ze Skoroszyc wygrywając z gospodarzami 5:1. Wydawać by się mogło, że walka o awans rozegra się pomiędzy drużynami z Nysy i Skoroszyc, to jednak powiedzenie że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe sprawdza  się w dalszej części turnieju. W meczu kolejnym Korfantów po bardzo dobrej grze i ogromnej determinacji pokonuje zespół z Nysy 4:3 , a Skoroszyce ulegają Pakosławicom 1:2. Zawodnicy z Korfantowa idąc za ciosem zwyciężają Pakosławice4J natomiast Nysa wygrywa ze Skoroszycami 2:1.

Drużyny z Korfantowa i Nysy mają taki sam dorobek punktowy, a o awansie do zawodów wojewódzkich decyduje bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi drużynami w którym lepsi o jedno trafienie byli gimnazjaliści z Korfantowa.

Drużyna z Korfantowa to większości uczniowie nowo powstałej klasy sportowej o profilu piłki nożnej co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Wyniki spotkania

1-2 PG Korfantów - PG Skoroszyce    1 : 5

3-4  ZSS w Nysie - PG Pakosławice 6 : 2

1 -3  PG Korfantów – ZSS w Nysie  4 : 3

2- 4 PG Skoroszyce   - PG Pakosławice 1:2

1-4 PG Korfantów  - PG Pakosławice 4 : 0

2 -3 PG Skoroszyce – ZSS Nysa 1 :2

Tabela Końcowa

1 miejsce  PG Korfantów 6 pkt

2 miejsce ZSS Nysa  6 pkt

3 miejsce PG Pakosławice 3 pkt

4 miejsce PG Skoroszyce 3 pkt

Skład drużyny Korfantów :

1.      Niemiec Bartosz

2. Preussner Marcel

      3.Jackowski Dejwid

      4.Krzympiec Marek

      5.Kolanko Adam

      6. Krzympiec Jacek

      7. Wojakowski Gracjan

      8.TKACZYK Jarosław

      9.Sosulski Łukasz

     10.Wodziński Bartosz

     11.Szostak Szymon

     Derkacz Leopold  opiekun

 oprac. M. Żabiński

MPH korf.jpeg