Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 18-11-2013 16:57

Spotkanie autorskie Pawła Beręsewicza

W środę 13 listopada 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. Organizatorem tego spotkania byli pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korfantowie.

Pisarz w swoim dorobku literackim ma około dwudziestu książek. Do najbardziej znanych jego utworów należą „Co  tam u Ciumków”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Wielka wyprawa Ciumków” i „Wszystkie lajki Marczuka”. Pan Paweł nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy powieści obcojęzyczne. Jego najważniejsze tłumaczenia to: „Przygody Tomka Sawyera”, „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Tajemniczy Ogród”. Jest również autorem i współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich.

Podczas spotkania pisarz zaprezentował swoje książki, ale przedstawiając ich bohaterów nie zdradził żadnego zakończenia. Była to świetna zachęta dla dzieci do lektury książek naszego gościa. Artysta bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości, często modulował głosem
i robił pauzy. Dzieci chętnie dyskutowały i zadawały pytania, na które uzyskiwały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania pan Paweł rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek.

IMG_0234.jpeg IMG_0236.jpeg IMG_0239.jpeg

IMG_0241.jpeg IMG_0243.jpeg IMG_0247.jpeg

IMG_0251.jpeg IMG_0250.jpeg IMG_0252.jpeg