Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 28-01-2014 13:54

Dzień Babci i Dziadka w oddziale Unijnym

Podczas przygotowań do Dnia Babci i Dziadka obowiązkowo organizowanym w każdym przedszkolu natknęłam się przypadkiem na pewną opowieść, która bardzo mi się spodobała:

„Pewien indiański chłopiec zapytał swojego dziadka, jak dobrze żyć. Dziadek odpowiedział: „Czuję się, jakby w moim sercu toczyły walkę 2 wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści, drugiego zaś przepełnia miłość, przebaczenie i pokój”.„Który zwycięży?” – zapytał chłopiec. Dziadek odpowiedział: „Ten, którego nakarmię”.

Właśnie za przekazywanie życiowych mądrości najbardziej cenimy swoje babcie i dziadków. Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia. Dzień ten ma przypominać nam – rodzicom – o ważnej roli Dziadków w życiu naszych dzieci. Dzieląc się ze swoimi wnukami wspomnieniami oraz opowiadając dzieje rodziny tworzą „żywą lekcję historii” o tradycji, wierze czy patriotyzmie.

Wnuki, chcąc odwdzięczyć się oraz za wszystko i podziękować przygotowywały się do tego święta bardzo pieczołowicie. Przedszkolaki z tej okazji wykonały piękne upominki, laurki, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Na spotkanie do Ośrodka Integracji Społecznej w Ścinawie Małej przybyło ok. 100 babć i dziadków.

Dnia 21 stycznia  przed zacnymi gośćmi swoje umiejętności recytatorsko-wokalno-taneczne zaprezentowały bardzo odważne trzylatki  otrzymując gromkie brawa.

Po części artystycznej każdy przedszkolak wręczył swoim Dziadkom drobny upominek. Uroczystość przypieczętowana została słodkimi wypiekami rodziców oraz kawą i herbatką. Upominki oraz ciasto przekazano również zaproszonym  - lecz z powodu choroby nieobecnym - podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok…

 

Wych. Helena Miczka-Luda

Żabki na Dzień Babci 1.jpeg   Żabki na Dzień Babci 2.jpeg   Żabki na Dzień Babci 3.jpeg   Żabki na Dzień Babci 4.jpeg   Żabki na Dzień Babci 5.jpeg   Żabki na Dzień Babci 6.jpeg