Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Wybierz język:
 07-02-2014 09:23

29.01.2014r. ZABAWA KARNAWAŁOWA W PRZEDSZKOLU W ŚCINAWIE NYSKIEJ 3-latki - z Projektu "Mały człowiek-wielkie możliwości"

Karnawał to dla dzieci fantastyczny czas, a bal maskowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. W naszym przedszkolu także odbył się wielki Bal Karnawałowy - pierwszy - w życiu naszych ŻABEK.

Dzięki wspaniałym strojom nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Byli to:  piraci, kowboje z Dzikiego Zachodu, policjanci, pszczółka Maja oraz mnóstwo księżniczek i wróżek. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje wymyślne stroje.
Sala przedszkolna wyglądała bajecznie, przystrojona łańcuchami, serpentynami i balonikami. Przebierańcy  bawili się świetnie, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach na zjedzenie ćwiartki jabłuszka, czy wypicie kisielu na czas, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Nie zabrakło oczywiście drobnych nagród dla dzieci.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

 

oprac. Helena Miczka-Luda
 wych. grupy trzylatków ze Przedszkola w Ścinawie Nyskiej