Dziś są imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Wybierz język:
 27-02-2014 07:52

„Czas na relaks” - cykl zajęć podczas ferii w świetlicy wiejskiej w Puszynie

„Czas na relaks” to cykl zajęć w świetlicy wiejskiej w Puszynie podczas ferii zimowych w dniach od 17 do 22 lutego 2014 roku. W zajęciach uczestniczyło średnio ok. 30 dzieci, (w różnym przedziale wiekowym od przedszkola po gimnazjum). Harmonogram zajęć był bardzo różnorodny: pogadanki na temat przeciwdziałania alkoholizmowi, alkohol twój wróg, konkurs plastyczny „alkohol niszczy...”, sztuka origamii – wytwory naszej wyobraźni, stop narkomanii – to kolejne zajęcia plastyczne, gry i zabawy tematyczne, edukacyjne Quiz o Europie, dzień sportu, gry i zabawy ogólnorozwojowe, tradycje , obrzędy i kultura, a w ostatnim dniu zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży, ( gdzie podczas balu wybrano króla i królową uroczystości).

Osobami, które zajmowały się dziećmi i czuwały nad ich bezpieczeństwem byli rodzice dzieci: Joanna Wanecka i Katarzyna Stankalla; Weronika Kłonowska i Jolanta Grzegorzewicz; Karolina Chrobok i Edyta Tomala, Elżbieta Świerczewska i Beata Kowalska oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zofia Byczkowska, Małgorzata Zura i Danuta Kmiecik.

W sobotni wieczór zorganizowano Bal Karnawałowy, gdzie rozdano także dyplomy dla uczestników konkursu plastycznego: pt.”Alkohol niszczy” oraz „Stop narkomanii”, a także przyznano tytuł króla balu dla Marcina Malinowskiego i królowej, którą została Natalka Kowalska.

Rodzice dzieci składają serdeczne podziękowania dla Burmistrza Korfantowa za częściowe dofinansowanie aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych. Z budżetu gminy pozyskano środki finansowe na niezbędne materiały celem przeprowadzenia akcji profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, otrzymano foldery, plakaty i zakupiono materiały papiernicze, kredki, rakietki, pinpongi, skakanki, itp.). Słowa podziękowania kierujemy również do Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za umożliwienie korzystania ze świetlicy wiejskiej, a także do „wolontariuszy” bez których ten mały projekt nie mógłby zostać zrealizowany. ...szczególnie ku uciesze naszych dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznych ferii wszyscy doskonale się bawili. Zapraszam do galerii zdjęć – naprawdę warto. !!!

JG