Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 28-02-2014 14:32

25 maja 2014 r. wybory posłów do Parlamentu Europejskiego

Postanowieniem  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lutego 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego  (opublikowanym w Dzienniku Ustaw  w dniu 24 lutego br. pod poz. 231) rozpoczęły się przygotowania do prawidłowego zorganizowania  głosowania podczas którego mieszkańcy kraju będą wybierać reprezentantów unijnych.

            Termin wyborów wyznaczony został na niedzielę 25 maja 2014 r. Lokale wyborcze w tym dniu otwarte będą w godzinach 7.00- 21.00.

Województwo Opolskie i Województwo Dolnośląskie  tworzą okręg wyborczy nr 12 z siedzibą Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu. Liczba wybieranych  posłów w każdym z okręgów wyborczych będzie określona dopiero po zakończeniu głosowania, wówczas to  Państwowa Komisja Wyborcza ustali ile mandatów przypada każdemu komitetowi wyborczemu w każdym okręgu wyborczym

Również i nasza gmina spełniając obowiązki na nią nałożone  dzięki   wielu  osobom, które będą zaangażowane przy organizacji akcji wyborczej, zarówno urzędników gminnych jak i mieszkańców gminy, którzy pracować będą w obwodowych komisjach wyborczych będzie dążyła do tego, aby głosowanie przebiegło sprawnie i bez zakłóceń.

Dołożenie staranności przy organizacji wyborów jest głównym celem jaki będzie towarzyszył  nam wszystkim.

Dotarcie z informacją o wyborach jest zatem zadaniem nie tylko mediów, które już teraz informują o nadchodzącym wydarzeniu, ale także gmin.

Realizując działalność informacyjną już teraz zachęcamy do czytania komunikatów jakie będą zamieszczane sukcesywnie na stronie www.bip.korfantow.pl w specjalnie na ten cel utworzonej zakładce Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014.

Dzięki niej dowiedzą się Państwo gdzie będą utworzone obwody głosowania (lokale wyborcze), czego będą wymagali od Państwa członkowie obwodowych komisji wyborczych, kto będzie kandydował w wyborach,  jak również jakie będą obowiązywały zasady ważności oddanego przez Państwa głosu.

Najważniejsze komunikaty i obwieszczenia zamieszczane będą także na tablicach ogłoszeń w sołectwach gminy i w Korfantowie.

Zachęcam do  bieżącego monitorowania strony internetowej i samego uczestnictwa w głosowaniu!

                                                                       Ewelina Siwek

                                                                       Urzędnik wyborczy Gminy Korfantów