Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wybierz język:
 06-03-2014 17:38

PLEBISCYT NA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Grodkowie była gospodarzem uroczystości wręczenia statuetek dla 10 najlepszych sportowców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Współorganizatorem konkursu, jak co roku było Kuratorium oraz Szkolny Związek Sportowy w Opolu.  Wśród setki nominowanych było dwóch gimnazjalistów z Korfantowa: Paweł Krawczuk i Mateusz Kozłowski.

Paweł jest jednym z najlepszych młodzików uprawiających biegi średnie w naszym województwie. Zdobył 4 medale w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych i lekkiej atletyce. Jednak największym sukcesem młodego biegacza z Rynarcic jest srebrny medal w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim.

Mateusz natomiast  został wybrany najlepszym młodzikiem Województwa Opolskiego podczas Mistrzostw naszego  regionu, które odbyły się we wrześniu w Opolu. Ponadto zdobył dwa medale (rzut dyskiem, rzut młotem) w Międzywojewódzkich Mistrzostwach. W zawodach krajowych uplasował się na 12 miejscu w rzucie dyskiem.

Kapituła plebiscytu złożona z przedstawicieli Szkolnego Związku Sportowego oraz nauczycieli wychowania fizycznego z Grodkowa postanowiła przyznać IX miejsce dla Pawła, natomiast Mateusz uplasował się w drugiej dziesiątce.

W plebiscycie zwyciężyła Mistrzyni Europy w zapasach Ania Kot z Namysłowa. 

Pawe│ Krawczuk.jpeg
Paweł Krawczuk

oprac. M. Żabiński