Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 17-03-2014 13:53

Sportowcy roku 2014

Na zaproszenie Burmistrza Korfantowa w  dniu 14 marca  br. w sali narad Urzędu Miejskiego w Korfantowie  gościli znakomici sportowcy Gminy Korfantów. Z zaproszenia skorzystali : Klaudiusz Krąpiec, Mateusz Kozłowski i  Marcin Luda. Wśród zaproszonych gości  byli także Trenerzy zawodników, Dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie – w zastępstwie Pani  Anna Sieja  oraz Dyrektor Klubu Sportowego „LUKS” Korfantów - Pan Stanisław Szkolny.

Skromne gratyfikacje finansowe (decyzje dotyczące stypendiów sportowych) w imieniu Burmistrza Korfantowa wręczył Pan Jarosław Szewczyk – Sekretarz Gminy w asyście Pani Anny Siei.  Gratulując młodym sportowcom życzył im  kolejnych sukcesów i osiągnięć, a także satysfakcji i zadowolenia.

Niestety z ważnych przyczyn rodzinnych i zawodowych nieobecni byli : Paweł Krawczuk, Pani Barbara Niewiedział  i Pan Piotr Piotrowski

Stypendia sportowe przyznawane są od 2007 roku, zgodnie z kryteriami  Uchwały Rady Miejskiej  w Korfantowie Nr XXVIII/200/2012  z dnia 30 listopada 2012 roku w sprawie zasad, trybu przyznawania, pozbawiania i wysokości  stypendiów sportowych dla osób fizycznych (ostatnia  zmiana w 2012 roku). Nadmienić należy, że podział środków na stypendia w 2014 roku był  wyzwaniem, gdyż  Burmistrz Korfantowa dysponował zaledwie kwotą  9 000 zł.

 

Poniżej przedstawiamy charakterystyki stypendystów roku 2014

Marcin Luda urodzony w 1986 roku, zamieszkały w Przechodzie. Należący do Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start Wrocław”. Otrzymał stypendium sportowe na wniosek Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start Wrocław” za uzyskanie II miejsca na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

 

Klaudiusz Krąpiec uczeń Gimnazjum w Korfantowie. Urodzony w 2000 roku, zamieszkały w Korfantowie. Należący do klubu LUKS MGOKSiR Korfantów. Otrzymał stypendium sportowe na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za uzyskanie III miejsca w Mistrzostwach Polski LZS młodzików w tenisie stołowym.

 

Mateusz Kozłowski uczeń Gimnazjum w Korfantowie. Urodzony w  1998 roku, zamieszkały w Korfantowie. Należący do klubu LUKS MGOKSiR Korfantów. Otrzymał stypendium sportowe na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w rzucie młotem oraz II klasę sportową w rzucie dyskiem młodzików. Mateusz zajął także  I miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.

 

Paweł Krawczuk uczeń Gimnazjum w Korfantowie urodzony w 1999 roku, zamieszkały w Rynarcicach. Należący do klubu LUKS MGOKSiR Korfantów otrzymał stypendium sportowe na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za II miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików w biegach górskich. Paweł ma także I miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

 

Barbara Niewiedział zamieszkała w Węży.  Należąca do klubu LUKS MGOKSiR Korfantów otrzymała stypendium sportowe na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za I klasę sportową – 3000m, III miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach przełajowych, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 m oraz za I miejsce w Grand Prix PZLA w biegach przełajowych.

 

Piotr Piotrowski student Politechniki Opolskiej w Opolu urodzony w  1993 roku, zamieszkały we Włodarach, Należący do klubu LUKS MGOKSiR Korfantów otrzymał stypendium sportowe na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za II klasę sportową w biegu na 3000m z przeszkodami, II klasę sportową w biegu na 2000m z przeszkodami. Piotr ma także I miejsce w Mistrzostwach Województwa seniorów w biegach przełajowych.