Dziś są imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Wybierz język:
 26-03-2014 10:08

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego 2014

22-23 marca w Hali Sportowej w Korfantowie rozegrano IX Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział w turnieju wzięło łącznie 149 zawodników i zawodniczek z sześciu krajów Europy: Belgii, Francji, Czech, Ukrainy, Niemiec oraz Polski. W turnieju drużynowym wystartowało 14 ekip. Zwyciężyła TKS Opoka Trzebinia przed TKS Granitem Strzelin oraz LUKS  MGOKSiR Korfantów I. W turnieju indywidualnym najlepszy okazał się Filip Szymański (Rzeszów), który pokonał w finale Dariusza Burgera (Strzelin). Trzeci był Jakub  Kosowski (Bytom), który jako faworyt niespodziewanie przegrał w 2 rundzie z zawodnikiem Trzebini Robertem Świrkiem 3-2 (piąty set 14-12), co było największą niespodzianką turnieju. W rozgrywkach weteranów najlepiej zaprezentował się Jerzy Kasperowicz (Korfantów), wygrywając z Robertem Świrkiem (Trzebinia). Na trzeciej pozycji uplasował się Petr Janostik (Jesenik). Kategorii kobiet kolejno miejsca zajęły: Monika Narolewska (Nysa), Ksenia Włuczyńska (Nysa) i Aleksandra Nowak (Chróścice). Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary,  dyplomy,  medale oraz cenne nagrody. Atrakcją turnieju był występ zawodników polskiej Superligi Jakuba Kosowskiego i Filipa Szymańskiego, którzy podczas otwarcia turnieju indywidualnego w niedzielę zagrali krótki mecz pokazowy. Turniej rozgrywany był w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie przy współudziale Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu, MS Poland w Przydrożu Małym, Banku Spółdzielczego w Prudniku oraz Metalchem Serwis w Opolu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, sędziom, gościom, trenerom oraz kibicom za uczestnictwo w dziewiątym już turnieju, a jednocześnie zapraszamy za rok na jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Korfantowie.