Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 03-04-2014 11:47

Półfinał Mistrzostw Województwa LZS Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej

W hali sportowej korfantowskiego Gimnazjum odbył się jeden z 4 półfinałów wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiło 3 zespoły: PG Dobrzeń Wielki, PG Pawłowiczki i PG Korfantów. Zdecydowanym faworytem zawodów była drużyna z Dobrzenia od kilku lat występująca w rozgrywkach ligowych. W pierwszym meczu bez trudu pokonała Pawłowiczki 15:2, w kolejnym Korfantów 8:1 zapewniając sobie  pierwsze miejsca w zawodach i awans do finału wojewódzkiego. W meczu o drugie miejsce nieznacznie lepsze okazały się dziewczęta z Pawłowiczek wygrywając z Korfantowem 7:3.

Dużo bardziej zacięta rywalizacja toczyła się w zawodach chłopców, do których zakwalifikowały się drużyny PG Łambinowice, PG Kamiennik, PG Pawłowiczki oraz PG Korfantów. Zwycięsko z współzawodnictwa wyszli gimnazjaliści z Korfantowa pokonując kolejno Łambinowice 8:4, Pawłowiczki 8:1 oraz Kamiennik 7:5. Miejsce drugie w zawodach zdobyła drużyna z Pawłowiczek przed Kamiennikiem i Łambinowicami.

Skład drużyn z Korfantowa

WP_001258.jpeg
Dziewczęta: Angelika Mistarz, Aleksandra Maćków, Magdalena Kolek, Agata Zagwocka, Dominika Iżykowska, Monika Przybyła, Marcelina Pudełek, Joanna Pawlicka, Aleksandra Szczygielska, Kinga Korolczuk, Katarzyna Kniaź, Agata Pytka – opiekun Stefan Osiewacz.

WP_001260.jpeg
Chłopcy: Bartosz Niemiec, Jarosław Tkaczuk, Dawid Jasiński, Adam Kolanko, Marcel Preussner, Waldemar Suchodolski, Michał Szczepaniak, Klaudiusz Krąpiec, Maciej Markowski, Mateusz Kozłowski, Marcin Świerczewski, Łukasz Mickiewicz, Rafał Gorke - opiekun Mariusz Żabiński.

Oprac. M. Żabiński