Dziś są imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
Wybierz język:
 23-04-2014 12:52

Inne miasta partnerskie

 

boulleret.png

 

Boulleret – miejscowość i gmina we Francji, w Regionie Centralnym, w departamencie Cher. Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwały 1433 osoby, a gęstość zaludnienia wynosiła 44 osoby/km² (wśród 1842 gmin Regionu Centralnego Boulleret plasuje się na 278 miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 292).

Wydarzenia związane ze współpracą partnerską:

1. Wizyta przedstawicieli Gminy na Ukrainie

W dniach 27-30 sierpnia 2009 roku 4-osobowa delegacja Gminy Korfantów wizytowała w mieście Bolechów na Ukrainie. Celem spotkania było uzgodnienie ostatecznych postanowień umowy w zakresie przyszłej współpracy partnerskiej. Strony wspólnie uzgodniły, iż podpisanie umowy partnerskiej odbędzie się w Korfantowie.

2. Wizyta przedstawicieli Gminy Boulleret w Korfantowie

W dniach 21-23 października 2013 roku gościliśmy w Korfantowie przedstawicieli Gminy Boulleret (Francja). Spotkanie to miało na celu podjęcie współpracy partnerskiej pomiędzy naszymi miastami. Delegacja z Francji odwiedziła m.in. najciekawsze miejsca w Gminie Korfantów, a także naszą bazę oświatową. Kulminacyjnym momentem wizyty było przypieczętowanie współpracy obu samorządów, gdzie w sali narad Urzędu Miejskiego w Korfantowie Burmistrz Boulleret – Pan Jean – Louis Billaut i Burmistrz Korfantowa – Pan Zdzisław Martyna uroczyście podpisali umowę partnerstwa.

Uchwała w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy Gminą Korfantów (Polska) i Gminą Boulleret (Francja)

DSC00723.jpeg

DSC00719.jpeg

Boulleret 1.jpeg Boulleret 2.jpeg 

 

Boulleret 3.jpeg Boulleret 4.jpeg

 

3. Korfantów w Boulleret

Słoneczna pogoda i uśmiechnięte twarze gospodarzy Gminy Boulleret z Burmistrzem Jean-Louisem Billautem na czele towarzyszą od samego rana naszej delegacji, która uczestniczy w kilkudniowym (23-27.04.) spotkaniu w tej francuskiej gminie.

Spotkanie partnerskie w Boulleret

W dniach 23-27 kwietnia br delegacja Gminy Korfantów uczestniczyła w II spotkaniu partnerskim, które odbyło się tym razem w naszym mieście partnerskim Boulleret we Francji. Wizyta miała na celu zapoznanie się z istniejącymi zasobami w tym: infrastrukturą, bazą sportowo-oświatową oraz z panującymi w tym rejonie Francji tradycjami i zwyczajami.


4. Współpraca z miastem partnerskim Boulleret rozwija się

Podczas wizyty  przedstawicieli Gminy Korfantów w Boulleret we Francji, w dniach 15-18 kwietnia 2014 roku, poczyniono ustalenia dotyczące dalszej współpracy między gminami. Jednym z działań będzie integracja dzieci ze szkół w Ścinawie Małej oraz w Saint Gemme.

Współpraca jest na etapie korespondencji, dzięki której dzieci z obu szkół mają szansę poznać się bliżej. Poniżej przedstawiamy list, który został przesłany przez dzieci z Francji do uczniów ze Ścinawy ...

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie Małej współpracuje ze szkołą we Francji!

W ostatnich dniach lutego uczniowie klasy IV współpracujący z uczniami ze szkoły w Sainte-Gemme-en-Sancerrois  otrzymali paczkę od uczniów z Francji.  Koledzy z Sainte-Gemme przygotowali dla nich własnoręcznie wykonane bransoletki oraz przysałali mnóstwo słodyczy i serdecznych pozdrowień.


Wizyta dzieci z Francji w Korfantowie

W dniach od 6-11.05.2019 roku w Gminie Korfantów gościła delegacja z partnerskiego miasta Boulleret we Francji. Delegacja liczyła 24 uczniów  wieku od 9 - 10 lat oraz 6 opiekunów. Wizyta ta ukoronowała wieloletnie starania pani dyrektor Nathalie Maupas, która już od 2013 roku przygotowywała się na przyjazd wraz z uczniami swojej szkoły do szkoły w Ścinawie Małej.