Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 06-05-2014 15:12

Sukces drużyny gimnazjum w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy!

XXII. Strefowym Mistrzostwom Pierwszej Pomocy PCK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych towarzyszyły w tym roku po raz pierwszy Mistrzostwa w kategorii szkół gimnazjalnych.  Zakończyły się one sukcesem drużyny gimnazjum w Korfantowie – zdobyciem pierwszego miejsca.

Mistrzostwa są organizowane przez Delegaturę PCK w Nysie z ramienia Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK. Wsparciem organizacyjnym i merytorycznym służą studenci ratownictwa medycznego z PWSZ w Nysie, a patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Nyski oraz Burmistrz Nysy.

Pięcioosobowe drużyny ratownicze miały do rozwiązania zadania praktyczne na pięciu stacjach ratowniczych oraz musiały wspólnymi siłami rozwiązać test teoretyczny. Naszej ekipie udało się znakomicie i w opinii sędziów oceniających na stacjach mieli wiedzę i umiejętności na poziomie drużyny ze szkól ponadgimnazjalnych.

Drużynę, która wywalczyła pierwsze miejsce w rejonie (w powiecie nyskim) tworzą: Angelika Mistarz, Ilona Mrozek-Gliszczyńska, Katarzyna Charłamow, Maciej Markowski i Radosław Rypień. Ekipa ta będzie reprezentować nasze gimnazjum na etapie wojewódzkim mistrzostw, który odbędzie się pod koniec maja br.

Obejrzyj i posłuchaj relacji w Radiu Opole oraz na stronie Urzędu Miasta w Nysie: http://www.radio.opole.pl/2014/kwiecien/wiadomosci/ucza-sie.html

http://www.nysa.eu/aktualnosc-4-6413-i_rejonowe_mistrzostwa_pierwszej_pomocy.html

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska