Dziś są imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
Wybierz język:
 30-05-2014 15:28

Konwent Burmistrza z Sołtysami w Gryżowie

29 maja br. w świetlicy wiejskiej w Gryżowie Burmistrz Korfantowa spotkał się z Sołtysami.

Spotkanie to było okazją do przedstawienia i podzielenia się efektami realizowanych w sołectwach zadań w ramach programu Odnowa wsi  oraz nagrodzenia Sołtysów za realizację działań w ramach tego konkursu. Gratulacje i podziękowania otrzymali Sołtysi, którzy zaangażowali swoje niewielkie społeczności i wykazali się największym wpływem niefinansowym przy realizacji przyjętych zamierzeń.

 Wyróżnieni zostali także Sołtysi, którzy nie szczędzą swojego uczestnictwa w sesjach Rady Miejskiej oraz korzystają z zaproszeń Burmistrza na comiesięczne spotkania mające na celu przede wszystkim dotarcie do mieszkańców, za ich pośrednictwem z informacją o bieżących np. inwestycjach gminnych czy zasadach współpracy obowiązujących przy wspólnym korzystaniu z mienia gminnego.

          W trakcie spotkania informację nt. funkcjonowania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przedstawił dyrektor  Oddziału Opolskiego  Pan Jan Krzesiński, natomiast kierunki wydatkowania środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przedstawił kierownik Oddziału Nyskiego  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Piotr Politański.

Pan Eugeniusz Olszewski Kierownik Oddziału Terenowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie zachęcił do dalszej współpracy sołtysów i mieszkańców z instytucją, którą reprezentuje.

Na koniec spotkania Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gryżowie  pochwaliły się swoimi sukcesami kulinarnymi osiągniętymi na arenie powiatowej i wojewódzkiej, natomiast uczestnicy spotkania mogli delektować się   tymi przepysznymi specjalnościami, za co Sołtysowi Panu Stanisławowi Skowrońskiemu oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Gryżowie serdecznie dziękujemy!

Poniżej zdjęcia z Konwentu.

 

 

 

Opracowała:

E. Siwek