Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 09-07-2014 08:56

Medale Juniorów z Korfantowa w Mistrzostwach Województwa

Zawodnicy korfantowskiego MGOKSiRu zdobyli 6 medali w czerwcowych Mistrzostwach Województwa opolskiego w lekkiej atletyce juniorów młodszych. W większości nasi zawodnicy są z rocznika 1998, a tym samym o rok młodsi od pozostałych dlatego też osiągnięte wyniki są dobrą prognozą na przyszłość.

3m Mateusz Kozłowski rzut dyskiem 43.48 m

Równocześnie z zawodami juniorów odbywał się miting w kategorii młodzików, podczas którego kilka wartościowych wyników uzyskali nasi młodzi adepci sportu. W pchnięciu kulą rekord życiowy poprawiła Karolina Szelwach uzyskując wynik 9.99 m. W rzucie dyskiem zwyciężyła Patrycja Kucia 26.01 m, Michał Szczepaniak również w rzucie dyskiem był drugi z rezultatem 32.14 m. Najlepsza w skoku wzwyż okazała się Kamila Brodkorb, która pokonała poprzeczkę na wysokości 145 cm, podobnie jak Michał Bidziński, który tym razem nie poprawił rekordu życiowego ale skacząc 165 cm był najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Ponadto rekordy życiowe uzyskali Agnieszka Maliszeska w biegu na 200 m – 30.43 s oraz Paweł Krawczuk uzyskując czas 7.04,02 s w biegu przeszkodowym na 2000 m.