Dziś są imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Wybierz język:
 25-09-2014 12:15

Inicjatywa lokalna w Puszynie zrealizowana! „Z kulturą na ty – wakacje na wsi Puszyna 2014”

W okresie od sierpnia do września 2014  r. Sołectwo Puszyna realizowało zadanie publiczne w ramach inicjatywy lokalnej  pn. „ Z kulturą na ty – wakacje na wsi, Puszyna 2014”. W ramach inicjatywy odbyły się warsztaty dla dzieci ( 6 spotkań), wyjazd do kina i dożynki wiejskie. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję poznać tradycje kulinarne, sztukę wyplatania  z wikliny, sznurka, rzeźby z gliny oraz w trakcie wycieczki do parku poznać legendę o czarnej dziurze. W zajęciach uczestniczyło ok. 40 dzieci.

            Dożynki wiejskie, które odbyły się w dniu 21 września 2014 r. i były okazją do kultywowania tradycji i obyczajów dziękczynnych związanych z ukończeniem prac polowych przez rolników.

            Inicjatywa realizowana przez Sołectwo Puszyna miała na celu zapoznanie dzieci z tradycją, obyczajami, integrację mieszkańców oraz pokazała jak aktywnie i ciekawie można spędzać czas z dala od komputera.

            Gmina Korfantów w ramach zadania sfinansowała wyjazd dzieci do kina, zakup art. promocyjnych, poczęstunek dla uczestników warsztatów oraz dożynek w kwocie 1 500 zł.

 

 

 

MM