Dziś są imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Wybierz język:
 30-10-2014 12:21

„Co po nas…”

W dniu 27 października 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się  uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego, oddanie w użytkowanie  boiska wielofunkcyjnego oraz ceremonia nadania sztandaru Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Oprócz Burmistrza Korfantowa, uroczystość zaszczycili swą obecnością  m. in. poseł na sejm RP- Pani J. Okrągły, Wojewoda Opolski, Pan R.  Wilczyński, Opolski Kurator Oświaty Pani H. Bilik, Urząd Marszałkowski reprezentował Pan W. Zadka,   Przewodniczący Rady Miejskiej w Korfantowie Pan R. Duś oraz Radni Rady Miejskiej w Korfantowie, Dyrektor ZGKiM w Korfantowie J. Wójcik, przedstawiciele Rady Rodziców. W uroczystości uczestniczyła delegacja z partnerskiego miasta Frydlant nad Ostravicą, na czele której stała Starostka miasta Helena Pešatová.

Pierwsza inwestycja prowadzona była w ramach działania pn. „Adaptacja pomieszczeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie na punkt przedszkolny”. Wykonawcą robót był własny zakład budżetowy, tj. ZGKiM w Korfantowie.

W nowych pomieszczeniach przedszkola mieszczą się trzy sale zabaw, szatnie, węzły sanitarne, klatka schodowa oraz węzły komunikacyjne. W najbliższym czasie zamontowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych. Wartość projektu to 659 tys. zł.

Kolejnym, oddanym w tym dniu do użytkowania zadaniem,  był projekt pn. Budowa boisk sportowych przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Korfantowie. Kompleks boisk obejmuje boisko wielofunkcyjne tartanowe oraz boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej. Wartość projektu wyniosła 1.315.96,19 zł.

Zwieńczeniem dnia była ceremonia nadania Sztandaru Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie. Sztandar ufundowany był po części   ze środków  Rady Rodziców oraz ze zbiórki publicznej. Rangę uroczystości podkreślił  wspaniały program artystyczny zaprezentowany przez Gimnazjalistów, którego myślą przewodnią było motto wypisane na sztandarze: Idźmy więc naprzód świadomi pozostawiania za sobą śladów……

Zobacz również:

http://gimnazjumkorfantow.pl/index.php/home/628-uroczystosc-nadania-sztandaru

http://www.opole.uw.gov.pl/nowe-inwestycje-przy-zespole-szkolno-przedszkolnym-w-korfantowie