Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 03-12-2014 11:13

Bezpieczeństwo dzieci na ulicy i przy świetlicy

W dniu 12 listopada 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu na rzece Ścinawa Niemodlińska w Przechodzie. W ramach inwestycji, która trwała od lipca br. wykonano także rondo na skrzyżowaniu w okolicy świetlicy wiejskiej, co miało na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. W związku z troską o bezpieczeństwo dzieci biorących udział w zajęciach odbywających się w świetlicy, z inicjatywy Pani Barbary Paprockiej-Koszyk - animatorki świetlicy, zorganizowano spotkanie na temat zasad ruchu drogowego pod hasłem: "Zasady poruszania się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym". Spotkanie te (z dziećmi i młodzieżą) odbyło się 1 grudnia 2014 r. w miejscowej szkole. Po krótkiej "lekcji" z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie wszyscy słuchacze przeszli do miejsca, gdzie znajduje sie rondo, aby wziąć udział w części praktycznej spotkania. Policjanci opowiedzieli zebranym, jak prawidłowo korzystać z ronda zarówno pieszo, jak i przejeżdżając rowerem. Prelekcja zakończyła się miłą niespodzianką ze strony organizatorów, wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie.

Organizatorami wydarzenia byli: nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przechodzie, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

DSC09857.jpeg DSC09862.jpeg DSC09868.jpeg DSC09870.jpeg DSC09893.jpeg IMG_2670.jpeg IMG_2675.jpeg IMG_2679.jpeg IMG_2687.jpeg