Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 09-01-2015 13:27

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE – ETAP GMINNY

Konkurs z języka polskiego zapoczątkował tegoroczne zmagania uczniów szkół podstawowych.

konkursy- polski SP 001.jpeg konkursy- polski SP 01.jpeg konkursy- polski SP 002.jpeg konkursy- polski SP 007.jpeg konkursy- polski SP 011.jpeg konkursy- polski SP 016.jpeg konkursy- polski SP 021.jpeg

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Celem konkursu jest rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego myślenia, wdrażanie samokształcenia kulturowo-literackiego i językowego uczniów. W konkursie wojewódzkim etapu gminnego wzięło udział 8 uczniów z trzech szkół podstawowych (Korfantów, Ścinawa Mała, Przechód).  Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja powołana przez Burmistrza Korfantowa w składzie: Przewodniczący: Jolanta Grzegorzewicz, Członkowie: Aurelia Walczuk i Józefa Frukacz.

Wręczenia dyplomów oraz nagród książkowych dla uczniów dokonał Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik, który podziękował nauczycielom za osobiste zaangażowanie się oraz przygotowanie uczniów do udziału w konkursach.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia laureatów oraz kilka zdjęć z wręczenia nagród.

Lp.

Uczeń

Szkoła

Procent poprawnych odpowiedzi

Opiekun

1.

Grzegorz Buczkowski

ZSP Korfantów

73%

Agnieszka Andrejszyn

2.

Paulina Kucia

ZSP Ścinawa Mała

72%

Józefa Frukacz

3.

Anna Koszyk

ZSP Przechód

60%

Aurelia Walczuk

Z uwagi na fakt, że żaden z uczestników nie uzyskał wymaganej liczby punktów Komisja Gminna nikogo nie wytypowała do eliminacji wojewódzkich.