Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 22-01-2015 14:12

Zebrania wyborcze w Sołectwach czas zacząć!

W bieżącym roku upływa kadencja Sołtysów i Rad Sołeckich, stąd w najbliższych miesiącach, począwszy od lutego, we wszystkich 23 Sołectwach Gminy Korfantów przeprowadzone zostaną wybory nowych władz tj. Sołtysa i Rad Sołeckich.

Realizując potrzebę zorganizowania zebrań, Burmistrz Korfantowa Pan Janusz Wójcik po przeprowadzeniu konsultacji z Sołtysami zarządził przeprowadzenie zebrań w terminach zaproponowanych przez Sołtysów.

Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców terenów wiejskich  do wzięcia  udziału w  tym ważnym w kalendarzu Sołectw wydarzeniu, a uprawnionych do głosowania  do  powierzania pełnienia trudnych, społecznych funkcji osobom, które będą organizatorami życia Waszych lokalnych wspólnot!

Zachęcamy do zapoznania się z DOCterminarzem zebrań wyborczych (po zmianach terminu w Przechodzie i miejsca w Borku) (50,00KB) (zarządzeniem Burmistrza Korfantowa Nr 15/2015) oraz dokumentami regulującymi tematykę przeprowadzenia wyborów tj. Statutami Sołectw.

 

Uchwała Nr V/38/2003 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 30 kwietnia 2003 roku w sprawie nadania Statutów Sołectwom Gminy Korfantów (załączniki od 1 do 23 - Statuty sołectw).