Dziś są imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Wybierz język:
 12-02-2015 09:38

Rocznica założenia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Korfantowie

Miło nam poinformować, że 6 lutego minęła pierwsza rocznica założenia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Korfantowie. Z tej okazji spotkaliśmy się aby wspólnie świętować to wydarzenie. Przez rok istnienia Klubu w jego szeregi wstąpiło 21 osób, którzy oddali w sumie 11,7 litra krwi. Klub był również organizatorem dwóch akcji poboru krwi w specjalnie do tego celu przystosowanym ambulansie, który przyjechał do Korfantowa z Opolskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W czasie uroczystego spotkania nasz kolega Jarosław Szewczyk został uhonorowany tytułem i odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia, nadanym przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczystego wręczenia w imieniu Zarządu Okręgowego PCK dokonał Pan Franciszek Nowicki.

Tytuł ten jest wręczany tym krwiodawcom, którzy oddali co najmniej 5 litrów krwi w przypadku kobiet i 6 litrów krwi w przypadku mężczyzn.

Mamy nadzieję, że akcje oddawania krwi organizowane przez nasz Klub, przyczynią się do jeszcze większego zaangażowania mieszkańców w ideę krwiodawstwa.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstępowania do Klubu Honorowych Krwiodawców.

IMG_5839.jpeg IMG_5843.jpeg IMG_5849.jpeg IMG_5855.jpeg IMG_5856.jpeg