Dziś są imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Wybierz język:
 18-02-2015 12:40

Wzorowa postawa ekologiczna

W poniedziałkowe przedpołudnie w Urzędzie Miejskim na zaproszenie Burmistrza Korfantowa  Pana Janusza Wójcika  gościli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz Panią Aleksandrą Mirecką.

Młodzież jest bardzo zaangażowana w akcję ekologiczną dotyczącą losów drzew w najbliższym otoczeniu budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie i zaniepokojona zamiarem przebudowy z rozbudową drogi gminnej nr 106616O ul. 3-go  Maja w Korfantowie. Chętnie zapoznała się z projektem planu przebudowy oraz decyzją  Starosty Nyskiego w sprawie usunięcia drzew. Materiały zostały przekazane przez Panią Agnieszkę Steciuk i Pana Piotra Wójcika.

Pan Burmistrz poinformował młodzież, że jak najbardziej jest zwolennikiem  cienia i drzew wokół  placu i boisk, który w upalny dni stanowi przyjemne miejsce odpoczynku podczas przerw lekcyjnych. Jednakże  zaznaczył, że to Dyrektor szkoły podejmuje decyzje w stosunku do zagospodarowania placu szkoły i otoczenia wokół i pierwsze kroki powinny zostać skierowane do dyrektora jednostki. Pan Burmistrz poinformował także, że  Gmina pokryje koszty nasadzeń drzew i krzewów. Kończąc spotkanie Pan Janusz Wójcik podziękował młodzieży za zaangażowanie się w sprawę i wzorową postawę ekologiczną.

DSC08892.jpeg DSC08895.jpeg DSC08903.jpeg DSC08906pop.jpeg

 

Sporz. Jolanta Grzegorzewicz