Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 26-02-2015 09:11

Przyhamuj – życie przed tobą!

„Przyhamuj – życie przed tobą!” to hasło Opolskiej Kampanii Edukacyjnej, którą organizują Opolski Kurator Oświaty wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu oraz Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu.

Jedno ze spotkań dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu nyskiego w ramach II Edycji Kampanii odbyło się się w naszej placówce, w miniony piątek, 20.02.2015 r.

W związku z tą ważną dla budowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym imprezą, mieliśmy przyjemność gościć panią Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Opolskiego Kuratorium Oświaty, Marię Nowak, Sekretarza WRBRD w Opolu, pana Dominika Grabowskiego oraz Wizytatora Opolskiego Kuratorium Oświaty, pana Marka Wąsowskiego. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wystąpił podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spaw Społecznych, Jolanta Grzegorzewicz.

W ramach spotkania, jego uczestnicy i publiczność zapoznali się z założeniami Kampanii oraz zagrożeniami w ruchu drogowym i sposobami ich unikania. Prezentujący problem, podinspektor Milewski szczególną uwagę zwrócił na udział pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów w ruchu drogowym w świetle obowiązujących przepisów.

Uczestnicy imprezy – uczniowie szkół powiatu nyskiego, zmagali się także w konkursie obejmującym znajomość przepisów ruchu drogowego. Jak się okazuje zupełnie dobrze poszło naszym reprezentantom.

Istotnymi elementami eventu były dwa pokazy: w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz technik jazdy.

Pierwszy z pokazów przeprowadzony został przez instruktora pierwszej pomocy, pana Marka Flakowskiego w asyście wolontariuszek Dominiki Szurgut oraz Aleksandry Szczygielskiej ze Szkolnego Koła PCK działającego przy Gimnazjum w Korfantowie.

Drugi, emocjonujący pokaz technik jazdy oraz symulacji zachowań drogowych ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów poprowadził Dominik Grabowski z WRBRD w Opolu.

Artystycznie ubarwił wydarzenie występ zespołu wokalnego, przygotowanego przez pana Ireneusza Misztala. Młodzi artyści zaśpiewali między innymi piosenki z repertuaru Czesława Niemna – patrona naszej szkoły.

JF

 

 

Zdjęcia: Antoni Misztal i Michał Szczepaniak