Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 13-03-2015 09:01

,,KORFANTÓW DAWNIEJ-historia zapisana na pocztówce” - promocja albumu

12 marca 2015 r. w sali Centrum  Społeczno-Kulturalno-Edukacyjnym w Korfantowie odbyła się oficjalna promocja albumu ,,KORFANTÓW DAWNIEJ-historia zapisana na pocztówce”.

W promocji udział wzięli  autorzy albumu w osobach:

- byłego Burmistrza Korfantowa Zdzisława Martyny,

- historyka Marka Misztala i

 - kolekcjonera  pocztówek ks. Zbigniewa Zalewskiego.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto  Burmistrz Korfantowa  Pan Janusz Wójcik oraz    niemal wszyscy zaproszeni  gości i media.

            Przedmowa wygłoszona przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji    Pana Stanisława Szkolnego  dotycząca potrzeby utworzenia albumu oraz historii zmagań o dbałość kulturalną gminy zachęciła wszystkich autorów  do nostalgicznych podróży od genezy pojawienia się pierwszych pocztówek na świecie na utworzeniu kolejnego albumu, ale już przedstawiającego Gminę  Korfantów w obecnym obrazie.

             Autorzy podkreślili swój entuzjazm z powstania albumu dokumentującego wszystkie miejscowości Gminy Korfantów z okresu przedwojennego, a zaproszeni goście podkreślili piękno wydawnicze publikacji.

Album zawiera 94  strony szczególnie cenne dla starszych mieszkańców gminy, którzy pamiętają dawne zabudowania  i obiekty zarówno Korfantowa, jak i sołectw gminy.

            Z okazji promocji albumu Burmistrz Korfantowa chciałby podarować pierwsze 50  albumów dla mieszkańców naszej gminy, którzy zgłoszą się do Urzędu Miejskiego w Korfantowie pok. nr 1 lub 2 i wyrażą chęć bezpłatnego nabycia tej pięknej publikacji.

Informujemy, że pomimo trzykrotnego zwiększenia ilości egzemplarzy przeznaczonych do bezpłatnej dystrybucji, nakład został wyczerpany i książka jest już niedostępna.

            Nadmienić należy, że wydanie  albumu nie byłoby możliwe, gdyby nie otrzymane przez gminę  dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.