Dziś są imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Wybierz język:
 01-04-2015 12:13

XVI Powiatowe Potyczki Matematyczne

Matematyka – królowa nauk, a jeśli już nie tak górnolotnie, to nauka ułatwiająca, czy wręcz umożliwiająca codzienne życie.  Ci, których wciągnęła na dobre, poświęcają dla niej sporo, np., wolny czas w weekendy. Tacy właśnie pasjonaci matematyki – uczniowie gimnazjów powiatu nyskiego – przybyli 14.03. br. do Korfantowa na XVI POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE.

W tym roku korfantowskie gimnazjum gościło przedstawicieli 9 szkół gimnazjalnych, walczących o Puchar Burmistrza Korfantowa.  27 uczestników zmagało się z rozwiązaniem 20 zadań, mając do dyspozycji 90 minut.

Najlepsi drużynowo okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Nysie, przygotowani przez pana Grzegorza Kulpę. Zwycięska drużyna otrzymała puchar, który  ufundował i wręczył burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik. 
Miejsce drugie zajęły ex aequo drużyny z Gimnazjum nr 1 i Diecezjalnego Gimnazjum - obydwie z Nysy. Pierwszy team przygotowany został przez panią Dorotę Borkowską-Woźniak, a drugi przez panią Monikę Piotrowską. Na miejscu trzecim znalazła się drużyna organizatora konkursu, przygotowana przez pana Ryszarda Lorenca.

Dosyć podobnie rozłożyły się miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Po pierwsze miejsce sięgnęła Urszula Woźniak z Gimnazjum nr 4 w Nysie. Drugie miejsce wywalczył Maciej Janusz z tej samej placówki, a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Jworowski z Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk burmistrza Korfantowa, pani naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Jolanty Grzegorzewicz oraz pani dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena, Małgorzaty Sinickiej.

Pani Małgorzata Hetmańska oraz pan Ryszard Lorenc zapewnili sprawną organizację, prawidłowy przebieg, oprawę oraz miłą atmosferę, jako odpowiedzialni za ten matematyczny konkurs z długoletnią tradycją.

 

 

Jolanta Flakowska