Dziś są imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Wybierz język:
 08-06-2005 09:29

Oficjalne spotkanie miast friedlandzkich

W dniach 3-6 czerwca br. przedstawiciele Gminy Korfantów uczestniczyli w oficjalnym spotkaniu miast partnerskich, które noszą lub w przeszłości nosiły nazwę Friedland/ Frydlant.

Organizatorem spotkania było miasto Frydlant nad Ostravici (Czechy), natomiast motyw przewodni spotkania to działalność organizacji pozarządowych. Stąd skład naszej delegacji, w której dominowali radni, sołtysi i lokalni liderzy społeczni.

Program spotkania dawał szansę na wymianę doświadczeń i nawiązanie indywidualnych znajomości, które z pewnością zostaną wykorzystane w współpracy sołectw, grup sportowych, czy kulturalnych.

Spotkanie w Frydlant nad Ostravici miało na celu zaprezentowanie działalności organizacji pozarządowych "miast friedlandzkich" w dziedzinie kultury, sportu, gospodarki, rozwoju lokalnego, a także przedstawieniu możliwości i szans w nawiązania współpracy pomiędzy organizacjami z "miast friedlandzkich".

Zakres tematyczny wizyty w Friedland był bardzo szeroki i nie dotyczył tylko współpracy z organizacjami lokalnymi. Był również czas na spotkania sportowe, rozegrano tradycyjną konkurencje "rzut kamieniem friedlandzkim".

1.jpeg 2.jpeg Podczas spotkania podpisano oświadczenie o kontynuowaniu dalszej współpracy "miast friedlandzkich". Natomiast Burmistrz Korfantowa uczestniczył także w konferencji z udziałem wszystkich zaproszonych burmistrzów miast partnerskich oraz lokalnych mediów: prasy i telewizji.

Z pewnością uczestnictwo w tym międzynarodowym przedsięwzięciu przyczyni się do zacieśnienia współpracy pomiędzy "miastami friedlandzkimi" i ich lokalnymi organizacjami, a także będzie stanowić formę promocji Gminy Korfantów. 

A.Ch.