Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 20-05-2015 13:40

Misja Przyroda w Zespole -Szkolno-Przedszkolnym w Przechodzie

                Uczestniczymy w projekcie edukacyjnym „Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”, który jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

                W szkole trwają przygotowania do wyjazdu na Zieloną Szkołę ( 25-29.05.2015), gdzie będziemy prowadzić badania terenowe pod bacznym okiem nauczycieli i pracowników dydaktycznych parku. Podczas zajęć, każdy z uczestników wcieli się w rolę badacza-reportera, a swoje spostrzeżenia będziemy zamieszczali na specjalnie dedykowanym profilu.

                Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierają informację o parku narodowym, do którego pojedziemy. Dowiadują się o najciekawszych roślinach i zwierzętach parku, jak również o najciekawszych miejscach i zjawiskach, które możemy napotkać podczas wizyty w Parku Narodowym Gór Stołowych. Dzieci świetnie przygotowane projekty/prace zaprezentowały na gazetce okolicznościowej na korytarzu szkolnym. Natomiast przygotowana prezentacje multimedialne przedstawiły na zajęciach. Już nie mogą się doczekać, kiedy wyruszą na spotkanie z przygodą.

Przed wyjazdem na zajęciach sporządziliśmy Kodeks Korespondenta -10 zasad, które będą obowiązywać w czasie pobytu i pracy na Zielonej Szkole. Na bieżąco będziemy informować o naszych działaniach na facebooku - wysyłać zdjęcia, notatki prasowe i relacje z pobytu na profil Misja Przyroda.

Na kolejnym zebraniu z rodzicami zostały przekazane dokładne informacje dotyczące terminu, godzin wyjazdu i powrotu, szczegółowego harmonogramu pobytu, adresu noclegowego i telefonu kontaktowego oraz spisu rzeczy, które należy spakować.

Mamy nadzieję, że Misja Przyroda okaże się niezwykłą podróżą w świat przyrody!