Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wybierz język:
 05-06-2015 11:31

Ola wywalczyła IV miejsce w Polsce!

W tej Olimpiadzie można zdobyć indeks na uczelnię medyczną. Udział w niej wymaga wiedzy biologicznej, ekologicznej, prozdrowotnej, znajomości dietetyki i zasad zdrowego żywienia, chorób cywilizacyjnych oraz praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, bo to o niej mowa, wzięło udział 1500 szkół, czyli 34.500 uczestników. W tej grupie znalazła się reprezentantka Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie  – Aleksandra Maćków.

By dostać się do centralnego etapu Olimpiady, Ola musiała trzykrotnie zwyciężyć: w etapie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W dniach 28-30.05.2015 r. w Zielonce koło Warszawy zmagali się, więc ze sobą najlepsi z najlepszych, po jednym reprezentancie z każdego województwa. 

Zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych uczestnicy Olimpiady musieli zmierzyć się z testem (100 pytań, w tym wielokrotnego wyboru), zdać praktyczny egzamin z pierwszej pomocy oraz w niebanalny sposób zaprezentować przeprowadzoną przez siebie akcję prozdrowotną.

Finalnie, Ola zajęła IV miejsce w kraju zdobywając 116 pkt. (I miejsce 130, II-119, III-118) oraz tytuł finalistki Olimpiady. Zaświadczenia, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Sławomir Kaczyński, przedstawiciel Zarządu Głównego PCK.

Poza zadaniami związanymi z udziałem w Olimpiadzie, jej uczestnicy mieli okazję do nauki i dobrej zabawy. - Wyjazd na Olimpiadę był ciekawym doświadczeniem. Organizatorzy nie pozwalali nam się nudzić - oprócz konkursowych zmagań, mieliśmy możliwość korzystania z wielu atrakcji. Wieczorny koncert, karaoke i gra w bubble football pozwalała skutecznie się odstresować. Najlepsze było to, że miałam możliwość poznania tylu wspaniałych ludzi – mówi Ola. Dzięki temu, że mamy podobne zainteresowania, świetnie się dogadywaliśmy i zamierzamy dalej utrzymywać kontakt.

Ola uczestniczyła także w profesjonalnie poprowadzonych warsztatach autoprezentacji i udzielania pierwszej pomocy. Całość w znakomitej oprawie i miejscu oraz serdecznej atmosferze mimo olimpijskiej rywalizacji.

 

 

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska