Dziś są imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wybierz język:
 19-06-2015 10:31

Lekkoatletyczne zmagania uczniów szkół podstawowych

Dnia 30. 05. 2015r. dziewiętnastoosobowa grupa najmłodszych lekkoatletów  ze Szkół Podstawowych występujących pod szyldem: ,,Mały Atleta” Korfantów, reprezentowała naszą gminę w XXIII Mityngu Młodzika im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy Oławskiej. Nasi młodzi zawodnicy osiągnęli  szereg wartościowych rezultatów, co zaowocowało zdobyciem aż 11 medali. Warte odnotowania jest, że nasi najlepsi lekkoatleci z klas V i VI w tym samym dniu z powodzeniem rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Nyskiego w Głuchołazach.

Wyniki zawodów XXIII Mityngu Młodzika im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy Oławskiej:

Szymon Smolnicki – I miejsce w biegu na 300m. ( 50,5 s.)

Szymon Smolnicki – I miejsce w pchnięciu kulą ( 9,34 m.)

Julian Ludwig – II miejsce w skoku w dal z ( 3,97 m.)

Jakub Łuszczyński – II miejsce w biegu na 300 m. (56,2s.)

Szymon Oparski – III miejsce w biegu na 60 m.(8,6s.)

Kamil Posid – III miejsce w biegu na 300 m.(58,9s.)

Alicja Aleksandrowicz- III miejsce w biegu na 200 m.(40,6s.)

Tomasz Świtała – III miejsce w biegu na 400 m.(1,26,3m.)

Anna Aleksandrowicz – III miejsce w biegu na 300 m.(58,8s.)

Katarzyna Hawrot – III miejsce w biegu na 60 m.(9,2s.)

Monika Trybulska – III miejsce w biegu na 300 m.(1,00,8m.)

Emilia Ludwig – IV miejsce w biegu na 200 .(41,1s.)

Dawid Wróbel – IV miejsce w biegu na 400 m.(1,26,4m.)

Kamila Gach – IV miejsce w biegu na 300 m.(1,02,5m.)

Patryk Luda – IV miejsce w biegu na 400 m.(1,30,9m.)

Pozostali nasi reprezentanci: Wiktoria Knapek, Weronika Wilk, Monika Karawan, Oliwer Świtała i Angelika Laskowska poprawili swoje rekordy życiowe i zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swych konkurencji.

W zawodach wzięło udział ponad 500 uczniów reprezentujących szkoły i kluby z województw dolnośląskiego i opolskiego.

Wyniki Mistrzostw Powiatu Nyskiego w Lekkoatletyce:

Izabela Woźny – I miejsce w pchnięciu kulą (8,75)

Daria Schneider  – III miejsce w pchnięciu kulą (8,26)

Gracjan Figura -  I miejsce w biegu na 500 m. (1:22,3)

Julia Hetmańska – II miejsce w biegu na 300 m. (47,0)

Wiktoria Niewiedział – V miejsce w biegu na 600 m. (2:04,5)

Szymon Podgórski – V miejsce w biegu na 1000m. (3:30,5)