Dziś są imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Wybierz język:
 23-07-2015 08:00

Piknik na florydzie

W dniu 21 lipca, z inicjatywy władz gminnych i pani Danuty Kmiecik - sołtys Puszyny odbył się wyjazd dzieci z sołectw Puszyna, Przydroże Wielkie i Niesiebędowice na kolejną edycję "PIKNIKU NA FLORYDZIE". Jest to 15. edycja wakacyjnej przygody dzieci i młodzieży z terenów wiejskich Opolszczyzny w koszarach brzeskich saperów, którzy przez trzy kolejne dni goszczą u siebie około 3000 dzieci i młodzieży. Nasz grupa liczyła około 40 osób. Dzieci były pod opieką - sołtysa Puszyny Danuty Kmiecik, sołtysa Przydroża Wielkiego Danuty Korzeniowskiej i trzech  mam uczestników.

Do zabawy z dziećmi i młodzieżą włączyły się służby garnizonu, które prowadziły z uczestnikami bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne, sprawnościowe i profilaktyczne. W koszarach wojskowych nasza młodzież nie narzekała na nudę. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki wojskowymi samochodami terenowymi, samobieżnym transporterem pływającym oraz pływanie łodziami saperskimi na placu ćwiczeń wodnych o nazwie Floryda.

Wojskowi kucharze zadbali o poczęstunek - tradycyjną wojskową grochówką. Zabawy i gry sprawnościowe trwały od rana do godzin popołudniowych z krótką przerwą na wizytę w aquaparku i dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Żar lał się z nieba, ale dzięki "kurtynie wodnej" uczestniczących w pikniku strażaków, można było wytrzymać.

Dziękujemy organizatorom za atrakcyjne zabawy i gościnność.

 

 

(opr. Danuta Korzeniowska, fot. Danuta Korzeniowska)